Poliitika

Simson: Sepp ei maksnud erakonnale rohkem annetusi, kui põhikiri ette nägi (31)

Kadi Raal, 10. jaanuar 2019 16:30
Kadri SimsonFoto: Arno Saar
Aastatel 2003 kuni 2007 Keskerakonna peasekretäri ametit pidanud Kadri Simsoni sõnul ei teinud Evelyn Sepp 2006. aastal parteile rohkem annetusi, kui põhikiri ette nägi. 

Simson selgitas, et alates 2005. aastast on Keskerakonna põhikirjas nn astmeline liikmemaksu nõue, mis näeb ette, et riigikogu liikmed ja ministrid maksavad kõrgemat liikmemaksu –  7 protsenti oma brutopalgast.

Samal teemal

„Evelyn Sepp oli 2006. aastal riigikogu liige ja komisjoni aseesimehena oli ta palk kõrgem kui tavaliikmel. Tema annetuse suurus selles perioodis pole kuidagi suurem, kui oli tema põhikirjaline kohustus,“ ütles Simson. 

Ta lisas, et sarnaseid annetusi on ka teiste toonaste juhtivate keskerakondlaste nimede juures.

Simson selgitas, et tema peasekretäriks olemise ajal küsis erakond annetusi nende inimeste käest, kes tegid annetuse oma isiklikest vahenditest, ülekandega ja oma nime peitmata. „Nagu näha ka 2006. aasta aruannetest, oli selliseid inimesi palju ja ka nende hulgas, kes ise erakonda ei kuulunud,“ sõnas ta ja lisas, et  erakonnale annetuste tegemine ja maailmavaate toetuseks annetuste küsimine oli tavapärane tegevus.

„Isiklikult olen annetanud erakonnale ainult enda raha ning olen eeldanud, et seda teevad ka teised annetajad,“ ütles Simson. 

Samal teemal

10.00.2019
Viisitamm toetab Ratast: ta ei pidanudki kilekotiannetustest teadma
09.00.2019
Ratas vannub, käsi südamel, et annetas oma raha ega teadnud mustast rahast
09.00.2019
Evelyn Sepp: „Jüri Ratas on naiivne, kui väidab, et ei teadnud varjatud annetustest.“
08.00.2019
VIDEO | Evelyn Sepp: ka mina tõin Keskerakonnale kilekotiga raha