Eesti uudised

PIDAS VASTU VAID NELI KUUD: Ruhnu uus vallavanem Siim Avi loobus ametist (4)

Arvo Uustalu, 10. jaanuar 2019, 16:00
OOTAMATU OTSUS: Ametist lahkuv Siim Avi sai Ruhnu vallavanemana tegutseda vaid pisut üle nelja kuu.Foto: Aldo Luud
Möödunud aasta septembrist Ruhnu vallavanemana töötanud Siim Avi (34) kinnitas, et tuleva nädala esmaspäevast ta ametis enam ei ole. „Neljakuune katseaeg sai läbi ja ligi kaks nädalat ka peale. Lahkun töövälistel isiklikel põhjustel ja kindlasti ei kahetse saarel oldud aega,“ räägib ta.

Koloriitne juristiharidusega Siim Avi on varem juhtinud Piirissaare ja ka Kõpu väikevalda, mis nüüdseks on haldusreformiga kaardilt pühitud. Möödunud aasta augusti lõpul saatis Õhtuleht parteitu Avi vahetult ametisse asumise eel hoopis rongile. Nimelt tahtis Avi enne saarele asumist täita oma vanaemale antud lubaduse käia Petseri kloostris. Petserist võeti saarerahvale kaasa õnnistus ja patakas vererõhutablette. Toona tõdes Avi väikese muigega, et õnnistus kulub ära ka talle endale, kuna mandrilt tulijale vaadatakse algul ikka hindavalt otsa.

Samal teemal

Neljapäeval tõdeb viimaseid päevi ametis olev vallajuht, et ka vallavanema ameti puhul on kõige keerulisem inimsuhtlus ja see, et erinevate isikutega peab läbi saama. Samas kinnitab ta, et ameti mahapanemise põhjused on ikkagi isiklikku laadi. „Praktikas osutus saare eraldatus suuremaks väljakutseks, kui ma teoorias arvasin. Ja see tähendab ka paljustki loobumist,“ selgitab ta ootamatu lahkumisotsuse tagamaid.

Vallavanem nendib, et ka kaks tema eelkäijat olid mandrimehed ja lahkusid saarelt omal soovil. Avi sõnul on vallavanema koht alati ajutine, ükskõik, kui kaua seda ka pidada. Tal on kavas suunduda väikeettevõtlusse ning lisaks jätkata volikogu revisjonikomisjoni esimehena Viljandimaal asuvas Põhja-Sakala vallas. 

Ruhnu volikogu esimees Heiki Kukk ütles Õhtulehele, et Avi on noor tubli mees ja etteheiteid talle ei ole. „Tõenäoliselt ta leiab või on juba leidnud parema väljakutse,“ ütleb Kukk ning rõhutab, et kindlasti ei ole saarerahvas tõrjuv. „See on loomulik, et inimesed teevad elus erinevaid otsuseid. Vaatame siin ikka endale peeglisse ka. Saarel elab alla kahesaja inimese, nende seas vanurid ja lapsed. Praegu võtame kellegi ametisse vallavanema kohusetäitjaks. Aga oleme igati avatud ja kes tunneb, et just tema võiks väikevalda juhtida, see võtku telefon ja helistagu,“ pakub ta ka mandrirahvale võimalust Ruhnu vallavanemaks kandideerida.

4 KOMMENTAARI

s
Saarlane 10. jaanuar 2019, 21:04
On seal Ruhnus veel mõni täisealine, kes pole vallavanem olnud? Selle jutu peale meenub üks vene anekdoot vene pulmade kohta: Peale kolmandat tervisep...
(loe edasi)
m
maanuel 10. jaanuar 2019, 20:53
Nüüd Piirissaarele saarevahiks?
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee