Poliitika

Viisitamm toetab Ratast: ta ei pidanudki kilekotiannetustest teadma (32)

Kadi Raal, 10. jaanuar 2019 15:27
Mart ViisitammFoto: Martin Ahven
"Mina usun Jürit," ütles omal ajal kilekotiraha jagamist tunnistanud Keskerakonna endine tegevsekretär Mart Viisitamm ning lisas, et praegust valitsusjuhti Jüri Ratast ei peaks toonastesse asjadesse üldse segama. 

Hiljuti taas päevakorda tulnud Keskerakonna rahastamisskandaali kommenteerides kinnitas peaminister Postimehele, et 41 840 krooni, mis ta 2006. aastal parteile annetas, pärines tema kui toonase Tallinna linnapea palgast. Keskerakonna juht Ratas lisas, et ta ei olnud musta raha liikumisest teadlik. 

Samal teemal

Endine keskerakondlane Evelyn Sepp, kes hiljuti saates "Pealtnägija" kilekotiga parteile raha annetamist tunnistas, ütles seepeale ERRile, et Ratas on naiivne, kui varjatud annetustest ei teadnud

Ent Viisitamm ei näe põhjust Ratase sõnades kahelda. "Jüri on väga sirgeseljaline ja eetiline. Tema kindlasti ei tegeleks selliste asjadega, mis võiksid olla küll erakonna huvides, aga juriidiliselt kahtepidi arusaadavad. Ma täitsa usun, et ta ei teadnud sellest midagi. Ta ei pidanudki teadma," rääkis ta. 

Viistamm väitis, et toona oli Keskerakonnas üldse vähe inimesi, kes toimuvast teadsid. "Erinevatel aegadel olid need eri inimesed, aga neid võis ühe käe sõrmedel üles lugeda," meenutas endine tegevsekretär. 

Annetusrahade teema ei olnud Viisitamme sõnul midagi sellist, mida juhatuses või suuremas ringis arutati. 

2013. aastal väitis Viisitamm, et aastatel 2002–2005, kui ta oli Keskerakonna tegevsekretär, käis tema käest läbi kuni kümme miljonit krooni ettevõtjatelt saadud raha, mida ta koos erakonna peasekretäri Kadri Simsoniga jagas inimestele, kes seda Keskerakonnale annetasid.

Samal teemal

09.01.2019
Ratas vannub, käsi südamel, et annetas oma raha ega teadnud mustast rahast
09.01.2019
Evelyn Sepp: „Jüri Ratas on naiivne, kui väidab, et ei teadnud varjatud annetustest.“
08.01.2019
VIDEO | Evelyn Sepp: ka mina tõin Keskerakonnale kilekotiga raha