Maailm

NORRA INIMRÖÖV: politsei on saanud üle 100 vihje (17)

Aadu Hiietamm, 11. jaanuar 2019 09:35
Politseiuurija Tommy Brøske kolmapäeval Lilleströmis antud preesikonverentsil inimröövi kohta selgitusi jagamas.Foto: Reuters/Scanpix
Norra politsei avalikustas kolmapäeval juba kümme nädalat tagasi toime pandud inimröövi. Seni tabamata kurjategijad viisid 31. oktoobril endaga kaasa ärimees Tom Hageni abikaasa Anne-Elisabeth Falkevik Hageni. Naine lubati vabastada üheksa miljoni euro eest. Seejuures soovitakse lunaraha saada krüptorahas Monero, vahendab Helsingin Sanomat. Pärast avalikustamist on politsei saanud elanikkonnalt üle 100 vihje. Nende sisu ei ole uurimise huvides avalikustatud.

Kurjategijad viisid naise endaga kaasa tema kodumajast Fjellhamarist, mis asub Norra pealinnast Oslost 15 kilomeetrit põhjas. Ajalehe Aftenposten andmetel viibis  68aastane Anne-Elisabeth Falkevik Hagen kurjategijate majja sisenemisel vannitoas.  

RÖÖVITU: Anne-Elisabeth Falkevik Hagen (68) on olnud kadunud juba 10 nädalat.Foto: AFP/Scanpix

Õhtul töölt koju tulnud Tom Hagen leidis eest tühja maja ja vigases norra keeles kirjutatud sõnumi, milles esitati lunarahanõue ja ähvardati naine tappa, kui tema perekond politseiga ühendust võtab. Pärast röövi ei ole naisest olnud ainsatki elumärki. Samas ei kinnita miski ka tema surma, ütles kolmapäeval politseiuurija Tommy Brøske. Võimalik, et röövitu on viidud välismaale. Seetõttu paluti abi ka Europolilt ja Interpolilt. 

RÖÖVIMISKOHT: Ajakirjanikud Hagenite kodumaja ees Fjellhamaris. Foto: Reuters/Scanpix

Paraku tammuvad uurijad endiselt pimeduses ning seetõttu otsustati 9. jaanuaril avalikkuselt abi paluda. Politsei avaldas ka röövitud naisest foto. Neljapäeval palus politsei eraldi avalikkuselt abi, et tuvastada kolme inimest, keda nähti 31. oktoobri hommikul Tom Hageni töökoha läheduses. 

 68aastase Tom Hageni varanduse väärtuseks hinnatakse 1,7 miljardit Norra krooni (174 miljonit eurot). Sellega on ta Norra rikkurite pingereas 172. kohal. Ärimees on oma senises elus vältinud avalikkuse tähelepanu. Juulis kirjutas aga kohalik ajaleht Dagens Næringsliv, et Tom Hageni energiafirma on viimase 11 aasta jooksul teeninud miljard krooni. Võimalik, et just see kirjutis ajendas kurjategijaid tema naist röövima. 

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen abiellus Tom Hageniga 19aastaselt. Neil on kolm täiskasvanud last ja mitu lapselast.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee