Loomad

Eesti vanimad rõivafirmad Marat ja Sangar loobusid karusnaha kasutamisest (9)

Toimetas Keit Paju, 10. jaanuar 2019, 12:26
Foto: Martin Dremljuga
Eesti ühed vanimad tänaseni toimivad rõivafirmad Marat ja Sangar liitusid rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba üle 20 Eesti ettevõtte, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised.

“Karusnaha tootmise keskkonnajälg on suur. Marat ja Sangar ei pea karusnaha kasutamist enda toodete juures mõistlikuks,” ütles Marati ja Sangari tegevjuht Raul Saks.

Eestist on lisaks Maratile ja Sangarile karusnahavabade disainerite programmiga seni ühinenud Reet Aus, Xenia Joost, August, Tallinn Dolls, WÖÖ, Kalle HT, KÄT, Perit Muuga, Mari Design, TUUB, Reval Denim Guild, Les Petites disainipood, mahemoe jaekett LAV Organic Lifestyle, teadliku elustiili pood Slow, Eesti disaini pood Tali, Balti disaini e-pood Wuruhi, veganbränd LuxTerra, Fafa disain, lastemoe loojad Dadamora ja Nannipung.

Karusnahavaba programmi esindab Eestis loomade eestkoste organisatsioon Loomus. „Sangari ja Marati kui väga tuntud ja väärikate kaubamärkide liitumine rahvusvahelise karusnahavaba programmiga on märgiks selle kohta, et karusnaha aeg nii kohalikul kui ka globaalsel moeturul on otsa saamas,” ütles Fur Free Retailer programmi projektijuht ja Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Jaanuari keskpaigas jõuab Riigikogu suurde saali taaskord hääletusele eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamise Eestis. Loodame, et positiivsele tulemusele annavad hoogu ka arengud moemaailmas ja tarbijate hoiakutes.”

Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiad SIIT!

9 KOMMENTAARI

l
Leander Pragi / EKAÜ 31. jaanuar 2019, 22:25
Tõe huvides oleks hea ka see artikkel trükki saata: http://www.furs.ee/as-sangar-ja-ou-marat-avaldus-seoses-karusnahateemaga/
t
triin 21. jaanuar 2019, 09:53
miks peaksid sündima, elama ja surema väikses puuris loomakesed vaid sellepärast, et nende nahka saaksid kanda edevad inimesed? enam ei ole 19 sajand, kus oli ellujäämiseks vaja karusnahka. Loomi tapetakse vaid sel eesmärgil, et saaks jopele kena äärise.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee