Eesti uudised

TEADMATUS: ministeerium ei teinud seaduses nõutud kilekottide tarbimise analüüsi (12)

Maaleht, 10. jaanuar 2019 10:32
Foto: Stanislav Moškov
Euroopa Liidus tuleb tänavu viia kilekottide kasutamine alla 90 koti inimese kohta aastas, kuid kuna viimastel aastatel ei ole Eestis kotikasutuse andmeid kogutud ja keskkonnaministeerium ei ole seaduses nõutud analüüsi teinud, ei ole kellelgi aimu, kui kaugel me oleme 90 koti nõude täitmisest.

Kilekottide kasutamise vähendamise nõue tuleneb Euroopa Liidu direktiivist, mis seab kilekottide tarbimise vähendamiseks sihtarvud: tänavu 31. detsembriks peab tarbimine olema alla 90 ning 2025. aasta lõpuks alla 40 õhukese plastkandekoti inimese kohta aastas. 

Viimane uuring kilekottide tarbimise kohta tehti 2015. aastal, millest selgus, et Eesti elanik kasutab aastas kuni 200 õhukest kilekotti. Kuigi pakendiseaduse kohaselt pidi keskkonnaministeerium analüüsib mullu 31. märtsiks sätestatud meetmete tõhusust, pole ministeeriumil ühtegi analüüsi ette näidata, kuna pakendiettevõtjad ei ole kahel viimasel aastal plastkottide kasutamise andmeid esitanud.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Samal teemal

29.02.2020
VIDEO | PAKENDIVABA ELUSTIIL! „Poodi minnes võtan alati kaasa oma kotid, karbid ja purgid.“
18.09.2018
Mihkel Kärmas: inimesed peaksid nõudma poliitikutelt, et ei kasutatakse plasttopse ja neid kurikuulsaid õhukesi kilekotte!
06.08.2018
Kilekottide kasutamine on suuremates kauplustes viiendiku võrra vähenenud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee