Krimi

POLITSEINIK JÄI TÖÖTA: kaks omakohut teinud venda üritasid korravalvurit enda kaasosaliseks valetada (3)

Juhan Haravee, 9. jaanuar 2019 20:40
ENDINE: Neli aastat tagasi osales Anton tuhandeid inimelusid säästvas kampaaias „Ole nähtav!“ ja jagas neiudele helkureid. Pärast Ediku ja Šuriku vägivallatsemisega seotud kohtuasja läksid Antoni ja politsei teed kahjuks lahku.    Foto: Jõhvi politseijaoskonna Facebooki leht

Novembri keskel sai Tartu ringkonnakohtus lahenduse veidi rohkem kui kaks aastat kestnud kohtulugu. Süüdistatavatena tuli kohtupinki jagada kahel vägivaldsel vennal – Edikul ja Šurikul – ning Ida prefektuuri Jõhvi politseijaoskonna patrullpolitseinikul Antonil.

Viru maakohus mõistis kolm meest eelmise aasta 3. juulil süüdi kehalises väärkohtlemises ja karistas neid vangistusega. Venna Edik (36) ja Šurik (37) mõisteti süüdi väärkohtlemises, mis kahjustas inimese tervist, ning arvestades asjaolu, et nad viibisid vabaduses varem mõistetud karistuse katseajal, ootas mehi vastavalt kolme aasta ja kuue kuu ning kolme aasta ja 10 kuu pikkune reaalne vangistus. Politseinik Antonile (35) mõistis kohus tegevusetuse eest olukorras, kus ta oli kohustatud tegutsema, ning väärkohtlemisele tahtlikult kaasaaitamises eest poole aasta pikkuse tingimisi karistuse.

Kõik kolm süüdimõistetut kaebasid Viru maakohtu mullusuvise otsuse edasi ringkonnakohtusse.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee