Maailm

Maailma rikkaim mees on peagi jälle vaba ja vallaline (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. jaanuar 2019 18:46
Armastus sai otsa: ehkki Bezoste abielu kestis 25 aastat, teatas paar nüüd Twitteris lahutusestFoto: Reuters/Scanpix
Jeff Bezos, veebipoe Amazon asutaja ja maailma jõukaim inimene teatas, et plaanib abielu lahutada.

Amazoni boss Jeff Bezos ja tema abikaasa MacKenzie teatasid otsusest Twitteri vahendusel. Paar kirjutab ühispöördumises, et üritasid lahutuse eel abielu päästa, muu hulgas ka mõnd aega lahus elada, ent lahkuolek paraku armastust uuesti tugevamaks ei muutnud. Edaspidi otsustab paar sõpradeks jääda.

Samal teemal

Bezoste abielu kestis 25 aastat. Neil pole endi sõnul üksteise suhtes kibedaid tundeid ja nad kirjutavad, et kui oleksid 25 aastat tagasi teadnud, et ühel hetkel saab abielu ikkagi otsa, oleksid nad sellegipoolest abiellunud, sest nende suhtes on olnud palju ilusat. „Meil oli abielupaarina niivõrd tore elu ja näeme imelisi tulevikke lapsevanemate, sõprade, ettevõtte- ja projektipartneritena, ning indiviididena, kes omaenda ettevõtmisi ja seiklusi plaanivad,“ seisab pöördumises.

Jeff Bezos on 54aastane ning tema rikkuste väärtuseks on kusagil 137 miljardit dollarit (umbes 119 miljardit eurot). MacKenzie Bezos on 48aastane kirjanik, kelle sulest on ilmunud kaks romaani. Bezostel on neli last.

Majandusajakiri Fortune spekuleerib, et pärast lahutust ei pruugi Bezos enam maailma rikkaim mees olla. Washingtoni osariik, kus Bezoste abielu registreeriti, nõuab lahutuse korral kõigi abielu jooksul kogutud varade jaotamist võrdselt. Ehkki täpsemaid andmeid Bezoste abielulepingute kohta pole, võib MacKenzie Bezos Fortune'i hinnangul eksmehe juurest lahkuda kuni 75 miljardi dollariga, sest lahutus puudutaks ka Amazoni, mille Jeff asutas juba abielumehena. See ei võta veel arvesse suurt hulka kinnisvara ja maid - Jeff Bezos on talle kuuluvate maade osas USA 25. suurim maaomanik.

Samuti võib juhtuda, et mingi osa varast läheb ka paari lastele. Siiski ei maksa Bezosel ehk ülemäära meelt heita - isegi kui ta kaotaks poole talle isiklikult kuuluvast rahast, oleks ta rikkuselt maailma neljas mees. Amazoni edu jätkudes jõuaks ta tõenäoliselt mõne aja jooksul jälle ka nimekirja esikolmikusse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee