Maailm

SAI ARMU: alaealise lõbutüdrukuna kliendi tapnud naine vabaneb vanglast (32)

Aadu Hiietamm, 10. jaanuar 2019, 08:10
VABANEB 7. AUGUSTIL: 2006. aastal kliendi tapmise eest 51 aastaks vangi mõistetud endine lapsprostituut Cyntoia Brown vabaneb tänu kuberneri otsusele vanglast 36 aastat varem.Foto: AP/Scanpix
USA-s Tennessee osariigis Nashville´is 2004. aastal kuueteistaastase lapsprostituudina kliendi maha lasknud Cyntoia Browni mõistis kohus 2006. aastal 51 aastaks vangi. Esmaspäeval otsustas Tenessee osariigi kuberner Bill Haslam talle armu anda. Cyntoia Brown vabaneb vanglast 7. augustil 31aastaselt. 

Cyntoia Browni lugu pälvis Ameerika Ühendriikides laiemat tähelepanu seitse aastat tagasi, kui Daniel H. Birman tegi vanglas karistust kandvast naisest dokumentaalfilmi „Me Facing Life: Cyntoia's Story. Cyntoia Browni vabastamist hakkasid nõudma paljud tuntud inimesed nagu Rihanna, Kim Kardashian, Ashley Judd, Amy Schumer, Cara Delevinghe ja LeBron James. Veebis koguti ka kiiresti 100 000 allkirja petitsioonile, milles paluti Brown vanglast vabastada, vahendab Stern Online. 

Põgenes kasuperest kupeldaja juurde 

Noore naise vanglast vabastamist nõudjad iseloomustasid teda inimkaubanduse traumatiseeritud ohvrina. Tõepoolest, Cyntoia Brown sündis alkohooliku tütrena. Juba kahe aastaselt anti ta kasupere hoolde. 16aastasena põgenes Cyntoia Brown kasuvanemate juurest ja asus elama koos endast kaheksa aastat vanema mehega, kes osutus hüüdnime Kõrilõikaja kandvaks vägivaldseks kupeldajaks. „Ta rääkis mulle, et mõned inimesed sünnivad hooradeks ja üks niisugune inimene olen ka mina,“ rääkis Cyntoia Brown juba pärast veretööd ülekuulamisel. Kõrilõikaja tegi temast ka narkosõltlase.

6. augustil 2004 kohtus Cyntoia Brown klienti otsides 43aastase kinnisvaramaakleri Johnny Mitchell Alleniga, kes varasemalt oli teeninud sõjaväes snaiprina. Allen lubas Brownile seksi eest 150 dollarit ja viis tüdruku oma koju. Seal näitas mees esmalt oma relvakogu ning käitus seejärel noore prostituudiga jõhkralt. Oma sõnul surmahirmu tundnud Cyntoia Brown võttis seejärel käekotist püstoli, mille kupeldajast sõber talle enesekaitseks oli andnud, ja lasi kliendile kuuli pähe.

Kuna Cyntoia Brown võttis lahkudes kaasa Alleni rahakoti ning ekspertide sõnul oli kuul tabanud meest kuklasse, siis jäi vandekohus uskuma, et naine tappis kliendi ettekavatsetult. Kohus mõistis ta eluks ajaks vangi klausliga, et võimalus vabaneda avaneb alles pärast 51 vangla-aastat. See tähendab, et Brownil oleks avanenud võimalus vanglast välja saada alles 2055. aastal 67aastaselt. 

ARMUANDJA: Tennessee osariigi kuberner Bill Haslam. Foto: AFP/Scanpix

Tänu prominentide toetusele pääseb ta nüüd vanglast juba 7. augustil 31aastaselt ehk 15 aastat pärast sooritatud mõrva. Tennessee osariigi kuberner Bill Haslam ütles armuandmist põhjendades, et Brown tappis inimese, kuid 51 aasta pikkune karistus on siiski liiga julm. 

Lõpetas vanglas kolledži 

Vanglast vabanemisel kohustub Cyntoia Brown palgatööle minema. Tal tuleb käia ka psühholoogide juures nõustamisel ning teha paar tosinat tundi sotsiaaltööd probleemsete noortega. Kui aga Brown peaks pärast vabanemist kümne aasta jooksul taas seadusega pahuksisse minema, siis tuleb tal tapmise eest määratud karistus ikkagi täispikkuses ära kanda.

Cyntoia Brown on vanglas viibimise ajal lõpetanud nii keskkooli kui kolledži ning väidetavalt on tal juba ka mitu tööpakkumist. Kui advokaadid Brownile kuberneri otsusest rääkisid, alustas naine esmalt rõõmutantsu. Seejärel tänas ta pisarad silmis oma toetajaid ja lubas teha endast kõik oleneva, et nende usaldust õigustada, kirjutab ajaleht The Tennessean.

32 KOMMENTAARI

e
endine kaasistuja 10. jaanuar 2019, 20:59
Kas ainult raha? Kunagi oli kohtu all mingi 30-35 aastane mees, kes seksis kohaliku küla 15 aastase plikaga. Maakoht ja tööpuudus. Aga tema ei andnudk...
(loe edasi)
t
to 09.30 10. jaanuar 2019, 20:51
Loe vähemasti pealkirigi läbi, kui artiklit ennast läbi lugeda ei viitsi. et kes kelle ytappis.
Loe kõiki (32)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee