Eesti uudised

Asümmeetriline sõda – suurepärane võimalus territoriaalkaitses

Riho Ühtegi, erioperatsioonide väejuhatuse ülem, 9. jaanuar 2019, 13:41

7 KOMMENTAARI

j
Jüri/ 9. jaanuar 2019, 16:10
Terve Nato elab Loe traditionalright blogist kus USA tuntud sõjateoreetik William Lind sarjab USA armeed tagurluses ja toob näiteid et isegi Esimese Maailmasõja aegsetest lennukitest oleks tänapäeva USA lahinguväljadel rohkem kasu kui F 35st ja F22st
j
Jüri/ 9. jaanuar 2019, 16:07
Mida kirjutis ei räägi, on asjaolu, et asümmeetrilist sõda võib pidada ka vaenlane. Tänapäeva Venemaa ei kasuta mitte tankikolonnide otserünnakut vaid pigem Ukraina stiilis 4da põlvkonna sõda kus lõputust vaesusest ja viletsusest kurnatud elanikkond lõpuks kapituleerub. Need Vene kiirreageerijate varitsejad on täna väga suure tõebnäosusega kusagil Lääne Euroopas ehituse peal tööl.
n
Näide talvesõjast/ 9. jaanuar 2019, 15:16
Talvesõjas rinde põhjaosas piirasid soomlased märksa väiksemate jõududega ümber ühe peale tungiva arvuka ja ohtra raskerelvastusega Vene diviisi. Ja kuna teeolude tõttu oli diviis väga pikaks veninud, siis killustasid selle veel mitmeks eraldi osaks. Nii lõppes venelastel ajapikku kütus, toit ning laskmoon. Ja mis peamine, meestel oli hirm luurele või toitu otsima minna. Sest neile viirastusid pidevalt soome snaiperid või metsas varitsevad maskerimisülikondades automaaturid.
v
vahet pole/ 9. jaanuar 2019, 15:06
samas teavad "iga siinset tänavat, teed ja raba" ka kohalikud siin sündinud venelased! kes svõimaliku sõja puhkedes, pakuks et, hoiavad üle 80% ulatuses moskoovia terroristide poole!
q
Qwert/ 9. jaanuar 2019, 14:47
Autor nagu ma aru saan elab ikka veel eelmistes sõdades. Ta peab mõttes praegust Venemaad NSVL-iks, millest otseselt vaikib, kuid eeldada võib, et see nii on, sest kelle teise eest meil ikka nii väga kaitsta vaja. Ega omet lätlaste eest? See muideks on suurim viga. Praegune Venemaa on kapitalitlik riik, kus on põimunud ühelt poolt kapital, ja teiselt poolt vene inimese hingelisus. Järgmine sõda tehakse nii, et paljud ei saa arugi, et sõda on toimunud. Kui hakatakse aru saama, on juba hilja.
h
H/ 9. jaanuar 2019, 14:28
Ajakirjanik vist ei tea miss on vaippommitamine kui graadidega uraganidega smertsidega tehakse maa mustaks peale seda lendavad pommitus lennukid üle ja ei s ,it a enam su mets ega soo sind pästab jaadgi sinna
j
9. jaanuar 2019, 14:02
Jutt jummalast õige, kuid asjal on ka teine pool. Nimelt peaks Eesti-suguses pisiriigis, mis asub vaenuliku hiidriigi kõrval, olema riigikaitses osalemine kohustuslik kõigile täiskasvanud kodanikele, olenemata soost ja isegi puudest. Meil on aga praegu nii, et liiga paljud mehepojad pääsevad kohustuslikust ajateenistusest ära, nn kunstiinimesed (kes-iganes-need-ka-on) või poliitikud on samuti pääsenud (kuidas saab võtta tõsiselt ajateenistuses mittekäinud kaitseministrit (Luik, Tsahkna jt), poliitikuid vt nn eliiti kuuluvaid tegelasi? Liiga palju lebotajaid on meil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee