Poliitika

Evelyn Sepp: „Jüri Ratas on naiivne, kui väidab, et ei teadnud varjatud annetustest.“ (113)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 9. jaanuar 2019 14:03
Foto: Martin Ahven
Endine keskerakondlane Evelyn Sepp rääkis täna ERRi uudisportaalis sellest, kuidas erakonnad kahtlaste annetustega oma tulusid kasvatavad. Suure tähelepanu all oli 2006. aasta, mil ka praegune peaminister Jüri Ratas Keskerakonnale suuri annetusi tegi.

Erakondade rahastamine on olnud kõike muud kui läbipaistev ja ma arvan, et siin praktikad ei erine karvavõrdki erakondadel,'' kommenteeris Sepp ja lisas, et see on tavaline, kui keegi toob kuskilt raha ja see jagatakse annetuste kaudu erakonnale andmiseks laiali. Endine poliitik tunnistas, et on ka ise varjatud annetusi teinud.

„Poliitika vaatlejad on seda aastaid teadnud, et kui nad loevad kokku valimiskampaaniate kulusid ja loevad aruandeid, siis seal on mitmekordsed vahed sees. Iga tervemõistuslik inimene peaks oskama sellest teha omad järeldused,'' lisas Sepp.

Jüri Ratas on öelnud, et tema ei olnud 2006. aastal tehtud annetustega kursis, kuigi tema nimel laekus Keskerakonna kassasse 41 840 krooni annetusi. 

„Üldiselt erakonna juhatuses olevad inimesed ei saa olla nii naiivsed, et mitte öelda rumalad, et nad ei suuda kaks pluss kaks kokku lüüa. See ei ole tõenäoline, et ta ei teadnud, kuidas erakonna kulud ja tulud tekivad,'' ütles Sepp.

Endise poliitiku sõnul oli see süsteemne tegevus, kus suur osa rahast tuli ettevõtjatelt, kuid mingi osa rahast tuli Keskerakonnale ka teistest allikatest, mille saab Sepa sõnul kokku võtta märksõnaga ''kolmandik sulas''.

Sepp viitas, et ka praegu käivad erakondade rahaasjad samamoodi, lihtsalt skeemid on läinud keerulisemaks.

Keskerakonnale tehtud annetusi näeb siit.

Samal teemal

09.01.2019
Evelyn Sepp praegusest poliitolukorrast: „Kaljulaidi ebapopulaarsus on märk, et meil on väga hea president.“
08.01.2019
VIDEO | Evelyn Sepp: ka mina tõin Keskerakonnale kilekotiga raha
16.12.2018
Mis juhtus? Evelyn Sepal on jalg kipsis
03.10.2018
Evelyn Sepp nahutab omavalitsusjuhte: katuseraha vastuvõtmine on varastamine riigieelarvest päise päeva ajal!