Poliitika

Evelyn Sepp praegusest poliitolukorrast: „Kaljulaidi ebapopulaarsus on märk, et meil on väga hea president.“ (128)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 9. jaanuar 2019, 11:55
 Martin Ahven
Endine keskerakondlane ja riigikogu liige Evelyn Sepp arutles ERRi uudisportaalis ajakirjaniku Indrek Kiisleriga praegusest olukorrast poliitikamaastikul ja ühiskonnas. Muuhulgas ütles Sepp, et Eestis läheb nii hästi, et inimesed on muutunud liiga mugavaks.

Sepa sõnul on majandusliku heaolu kasv teinud inimesed mugavaks, kuigi oleme hetkel hoopis ajas, kus on vaja kiiresti muutuvas ühiskonnas kohaneda ja probleemidele uusi lahendusi leida.

Ühe põhilise probleemina tõi Sepp välja selle, et Eestis tuleb luua ühtne inforuum.

„Me peame kiiresti hakkama üksteist taas kuulama. Oleme liiga haavatavad ja manipuleeritavad. Meil peaks siiski püsima riigi identiteedida seotud kultuuri- ja inforuum, kus me oleks valmis rääkima ka rasketest teemadest,'' ütles Sepp.

Veel ütles Sepp, et tema arvates peaks muutma seda, kuidas poliitikat tehakse.

„Me peame sõnastama eesmärke, mitte tegevusi, millele linnukesi taha panna. Teen ära selle, selle ja selle, aga mida ma sellega saavutada tahan? Need sammud on täiesti puudu,'' seletas Sepp Kiislerile ja lisas, et ükskõik kes ka Riigikogu moodustavad, probleemid jäävad ikkagi samaks.

Kiisler väitis, et Eesti president Kersti Kaljulaid ei ole mitmetes ringkondades populaarne ja uuris Sepalt, miks see nii võib olla.

„See on indikatsioon, et meil on väga hea president. President peab olema korrale kutsuja ja kellele meeldiks see, et neile päitseid pähe pannakse? Kui kõik nurisevad, siis on president kõigile natuke varvastele astunud,'' põhjendas Sepp. 

Intervjuu lõpus toonitas Sepp veel kord seda, et hetkel on maailmas väga muutlikud ajad ja praegu on vaja kõige rohkem keskenduda sellele, kuidas vältimatute muutustega kohaneda, selle asemel, et kümne küünega vanadest lahendustest kinni hoida.

128 KOMMENTAARI

h
Harri Kingo 13. jaanuar 2019, 14:39
Absoluutne truudus valitsevale võimule on edu võti - no kes seda ei teaks!
n
neeme lall 12. jaanuar 2019, 03:24
talvel porikärbseid pole.... seevastu on eriline lennuvõimetu mardikas sepp
Loe kõiki (128)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee