Eesti uudised

Justiitsministeerium: kaitsevägi võib töötajate järele luurata (10)

Toimetas Marvel Riik, 9. jaanuar 2019 11:40
Pilt on illustratiivne.Foto: Jörgen Norkroos
Justiitsminister Urmas Reinsalu märgib kirjas kaitseminister Jüri Luigele, et õiguspoliitiliselt võib kaitsevägi luurata inimeste üle, kes kujutavad sellele ohtu.

Kaitseministeerium on koostanud eelnõu, millega tahetakse kaitseväele anda täiendavaid õiguseid, mis võimaldaks luurata inimeste üle, kes võivad kujutada organisatsioonile ohtu. Muu hulgas puudutab eelnõu isiku ja tema andmete varjatut jälgimist-kontrollimist ning variandmete ja konspiratsioonivõtete kasutamist.

„Justiitsministeerium on seisukohal, et eelnõus kirjeldatud varjatult jälgimine on iseenesest õiguspoliitilise lahendusena võimalik, kuivõrd aga sellisel juhul ei erine kaitseväe pädevus varjatud jälgimise osas enam julgeolekuasutuste tegevusest, siis toetame kõnesolevat õiguspoliitilist muudatust vaid juhul, kui kaitseväe selline tegevus toimub samadel alustel teiste julgeolekuasutustega,“ sõnab justiitsminister Urmas Reinsalu kirjas kaitseministrile.

Ehk kaitseväeluure võib isiku jälgida avalikus kohas, kuid isiku jälgimiseks ja info salvestamiseks tema kodus või mujal piiratul alal, nagu arvutis, sõidukis, peab olema kohtu luba.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee