Eesti uudised

„Need kuradi papid käivad Jüri Ratase juures tihemini kui valitsuse liikmed!“ Valitsus saab kirikuga üha paremini läbi (106)

Dannar Leitmaa, 8. jaanuar 2019, 22:01
PIDULIK HETK: Tallinnas Toompeal toimunud lipuheiskamisel Eesti Vabariigi aastapäeva puhul on kohal (vasakult) EELK peapiiskop Urmas Viilma, Eiki Nestor ja Jüri Ratas.Foto: Stanislav Moshkov

„Need kuradi papid käivad seal tihemini kui tema enda valitsuse liikmed,“ ütleb ühe Eesti juhtivpartei tähtsamaid inimesi. Kelle kohta see lause käib? Ikka peaminister Jüri Ratase kohta.

Valitsuse eraldatavad katuserahad kirikule on viimaste aastate jooksul kasvanud mitu korda. Korraga selgus, et Eesti riik peaks justkui maksma kirikule okupatsioonikahjusid. Lahendatud said aastakümneid väldanud omandivaidlused. Raha said nii luteri kui ka õigeusu kirik.

Tähendusrikkaid lauseid on veelgi. Kas te mäletate, kui oli kombeks öelda, et riikliku ametikoha määramisel on oluline seltsiline kuulumine? Sellega viidati Eesti Üliõpilaste Seltsi mõjule, mis oli kas või president Toomas Hendrik Ilvese valitsemisperioodil veel täiesti elujõuline. Veelgi enam, see oli elujõuline ka president Lennart Meri ajal. Nüüd see lause enam poliitringkondades ei valitse. Uueks lauseks on: „Enam pole oluline korporatsioon, nüüd on oluline kogudus.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. mai 2020, 09:20
Vaimulik Annika Laats: „Mõnikord olen väga kuri Jumala peale, lausa vihane.“
20. veebruar 2020, 16:07
VAIMULIKUEKSAM TEHTUD! Igor Gräzin pihib: „Ma teen iga päev kõrkuse ja edevuse pattu!“
29. oktoober 2019, 10:18
ÕL ARHIIVIST | TOOMAS PAUL: „Huumorisoone olemasolu tundub olema Jumala üks põhiomadusi.“
6. veebruar 2019, 10:23
VASTUTEENE? Kiriku ettepanekutega ühtivad kõige rohkem Keskerakonna valimislubadused

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee