Krimi

Psühhiaatriline kohtuekspertiis hindas maatriksi-mõrvar Enriko Nurme puhtaks simulandiks (11)

Eesti Päevaleht | Õhtuleht, 8. jaanuar 2019 19:00
Enriko Nurm Foto: Robin Roots
Ühe mehe tapmises ja kahe naise vägistamises süüdistatav Enriko Nurm seletas täna kohtunikule, et ta ründas möödunud aastal Tallinna vanglas kolmel korral vangivalvureid sellepärast, et nood üritasid teda maatriksi kaudu mõjutada.

Salapärase maatriksi mõjuga selgitab Nurm ka oma kõige rängemaid kuritegusid ehk jõhkrat mõrva ja vägistamisi: kuna maatriks on aastaid kontrollinud tema ja ta lähedaste elu, siis läks ta kättemaksuks maatriksile tapma ja vägistama.

Hiljuti valmis kolme eksperdi käe all kordusekspertiis, mis põrmustas Nurme väited lõplikult: vähe sellest, et ekspertide sõnul on mees igati süüdiv, tal pole ekspertide kinnitusel isegi mingit psüühikahäiret.

"Nurme väited mõjutamisest ja meelte-kuulmispetetest on hinnatavad teeskluse ehk simulatsioonina," seisab ekspertiisi kokkuvõttes, mille prokurör Natalia Miilvee täna istungil ette luges.

Põhimõtteliselt leidsid eksperdid, et Nurm on vaimselt täiesti terve mees, kes kogu maatriksi-jutu lihtsalt välja mõtles ja seda fantaasiat nüüd järjepidevalt esitab.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Kaks vägistamist ja tapmine

Õhtuleht kirjutas möödunud aasta augustis, et 2017. aasta 12. novembri õhtul sai häirekeskus teate, et kella 18.30 paiku tungis tundmatu mees Tallinnas hipodroomi lähedal naisele kallale. Ründaja lohistas kannatanu metsatukka, peksis teda seal ja vägistas. Seejärel röövis ta tema asju ja põgenes. Hiljem selgus, et saanud naiselt teada tema pangakaardi koodi, võttis ründaja ohvri arvelt 600 eurot.

Mõni tund hiljem saabus hädaabikõne Koplist, kus pärast südaööd tungiti kallale naisele, keda üritati vägistada ja röövida. Viimane pääses hullemast tänu appi tulnud möödakäija sekkumisele. Ründaja põgenes.

Politseil õnnestus juba paar päeva hiljem arvatav vägistaja tuvastada. Kahtlus langes Enrikole, keda on varemgi seksuaalkuritegude eest karistatud.

Vägistaja peeti kinni Pirital, vaid paar tänavat eemal majast, kus ta oli 15. novembri pärastlõunal jõhkralt tapnud oma tuttava, 45aastase Kalevi. Enrikol oli kaasas veel hüübimata verega kaetud ehitusnuga.

Prokuröri sõnul alustas ta lihunikutööd noalöökidega ohvri selga. Seejärel tungis hoogu sattunud Enriko nuga Kalevi rinda ja kõhtu, kahjustades elutähtsaid organeid. Mõrvar toppis ohvri suhu köögikäteräti ja torkas tal silmad välja. Uurijate hinnangul oli Enriko motiiv soov hõivata Kalevi kasutuses olnud elamispind. Pärast jõhkrat tapatööd väljus ta majast akna kaudu, et võtta tapetu käsutuses olnud pangakaardiga pangast välja sularaha. Oma koti jättis Enriko majja, kus oli äsja tuttava surnuks pussitanud. See viitab uurijate hinnangul tapja soovile sündmuskohale naasta.

Enriko ei teinud verejanulistest plaanidest saladust. Ta andis 14. novembril, kaks päeva pärast vägistamisi, oma Facebooki lehel teada: "Hakkasin 12.11.2017 õhtul lihtsalt väga jõhkralt kõigile vastu tegema: röövima, vägistama, tapma jne." Ärplemist ei võetud esialgu tõsiselt. Paraku selgus hiljem, et väärastunud Enrikol oli tõsi taga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee