Eesti uudised

Elektriposti ramminud juhi elu päästis liini väljalülitumine (14)

Arvo Uustalu, 8. jaanuar 2019, 17:18
SÜNDMUSPAIK : Katusele rullunud autole kukkusid elektriliinid.  Foto: Lõuna päästekeskus
Valgamaal jäi talviseid liiklusolusid mitte arvestanud autojuhtide teele mõne päeva jooksul nii elektri- kui ka tänavavalgustustuspost. 

Esmaspäeva hommikul teatati häirekekusele, et  Valgast 15 kilomeetri kaugusel asuvas Õruste külas sõitis auto vastu elektriposti ning elektriliinid on katusele rullunud autol. Päästeameti pressiesindaja Marek Kiige sõnul lülitasid kiirelt kohale jõudnud elektrikud voolu alajaamast välja ja ühendasid tuleohutuse tagamiseks lahti aku juhtmed. Päästjate tehtud fotolt on näha, et nende kohale jõudes üks auto esituledest veel põles. Kuigi maanteelt välja sõitnud ning üle kraavi vastu posti paiskunud auto sai tugevalt kannatada, Kiige sõnul juht tõsisemalt viga ei saanud.

Politseist öeldi Õhtulehele, et Škodat juhtinud mees kaotas vahetult enne Õru kurvi oma masina üle kontrolli, sõitis teelt välja ning rullus elektriposti vastu paiskudes üle katuse. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk kinnitab, et juht oli kaine ning kasutas ka turvavarustust. „Tee sündmuspaigal oli talvine, teed kattis õrn lumekiht,“ rääkis Virk. Õruste külaelanike sõnul oli esmapäeva hommikupoole maantee libe, kuigi soolautosid oli näha.

Elektrilevi juhtivspetsialisti Egon Sultsi sõnul ei olnud esmaspäevane juhtum otseselt eluohtlik. „Auto sõitis madalpingeliinidesse ning liin lülitus välja,“ selgitab ta. Paraku postirammimisi ja liinidesse sõitmisi esineb. Üldjuhul  lülitub liin välja, kuid võib juhtuda ka, et see  jääb pärast kokkupõrget pinge alla, mis on tõsine oht inimese elule. „Igal juhul tasub autost mitte välja ronida. See võib elu päästa isegi juhul, kui liin on pinge all. Taolise õnnetusjuhtumi puhul tuleks helistada koheselt numbril 112,“ annab  Sults nõu. 

5. jaanuaril kella 7  ajal märkas kohalik elanik Valga gümnaasiumi lähistel pikali sõidetud tänavavalgustusposti. Peagi oli politsei liikluspildis juba varemgi silma hakanud 19aastase noormehe ukse taga, kes oma vastsoetatud BMWga oli sõidukidetaile lumele jättes sündmuskohalt jalga lasknud. Auto üle kontrolli kaotanud, külglibisemisse sattunud ja metallposti ramminud noormehel puudub juhtimisõigus.

Heal juhul süttib rehv

Neli aastat tagasi aprillis hukkus Tartu Näituste messikeskuse alal kraana noolega elektriliini vastu läinud kraanajuht. Ülemöödunud aasta mais sõitis elektriliinidesse aga ülestõstetud kastiga Scania veoauto. Elektrilöögi tagajärjel purunesid masina rehvid, kuid õnneks keegi viga ei saanud. 2015. aasta juunis sõitis Viljandimaal Kamara külas elektriliini korvtõstuk. Süttis küll masina esirehv, kuid inimesed viga ei saanud. Mõneks ajaks jäi elektrita ka kohalik farm. Vaevalt nädal enne Kamara küla juhtumit sai suurõppuse Kevadtorm ajal kõrgepingeliini alt läbi sõitnud kaitseväe sõiduk elektrilöögi ja süttis põlema. Üks põletushaavadega vigastatu viidi haiglasse.

14 KOMMENTAARI

j
Jaak 10. jaanuar 2019, 10:27
Mis pagana vaas? Ega ta lillepoodi ei sõitnud!
e
Elektri montöör 9. jaanuar 2019, 12:26
Siin kõik rumalad koos peale Hillari ainult väike näpukas f ja v ga.
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee