Loomad

Eesti ilves tõi Poolas ilmale pesakonna järglasi 

Toimetas Triinu Laan, 8. jaanuar 2019, 15:24
Foto: .facebook.com/Eestimaa.Looduse.Fond
Eesti ilves on Poolas vähemalt ühe hädavajaliku pesakonna järglasi saanud. 

2015. aastal saatis Eestimaa looduse fond Vormsilt leitud ilvese Kirde-Poola metsadesse sealset ilvesepopulatsiooni päästma. Äsja sai fond Poolast sõnumeid, et ilves on seal edukalt poeginud. Metsast leitud karvatuustidest tehtud DNA-proovid näitasid, et tegemist on just Eestist ümber asustatud ilvese ja tema pesakonnaga, teatab fond oma Facebooki lehel. 

Eestis elavad ilvesed moodustavad Kirde-Poolasse ulatuvate osapopulatsioonidega ühtse Balti populatsiooni. Balti populatsiooni Poola osas on aga ilvese leviala katkendlik ning arvukus madal. Samal ajal on Kirde-Poolas ilvesele endiselt sobivaid suuri metsaalasid, sinna aga on praeguse madala arvukuse ning levikubarjääride tõttu ilvese looduslik levik vähetõenäoline. Üks selline ala on Piska ja Napiwodzko-Ramucka metsamassiiv Masuurias, kus ilvesed hävisid peamiselt üleküttimise tõttu 1980. aastatel. Hiljem on seal kohatud vaid üksikuid isendeid ning ilvese järelkasv piirkonnas on puudunud.

WWFi initsiatiivil alustati 2004. aastal ilveste taasasustamisega Masuuria metsadesse ning alguses kasutati selleks looduslähedastes tehistingimustes kasvatatud ilveseid. Eestist asustati ilveseid ümber 2012.–2013. ja 2015. aastal, ühtekokku kuus isendit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee