Maailm

Uuendatud kell 8.01. kell15.20 ja 11.01. kell 18.40

Politsei avaldatud video seab parlamendisaadiku ründamise uude valgusesse (119)

Aadu Hiietamm, 11. jaanuar 2019, 18:50
Foto: Facebook/AfDBremen | Vida Press
Saksamaal Bremenis ründasid vähemalt kolm meest esmaspäeva varasel õhtutunnil südalinnas Bundestagi (Liidupäeva) liiget Frank Magnitzit, vahendab Bild Online. Kui esialgse versiooni järgi peksid ründajad poliitikut kaikaga, siis reedel avaldas politsei valvekaamerate video, millelt näeb, et käsi taskus hoidnud Magnitzit tõugati selga ja ta kukkus näoga vastu maad, vahendab Bild Online. 

Frank Magnitz kuulub Saksamaa Bundestagi suurimasse opositsiooniparteisse AFD (Alternatiiv Saksamaale). Ta juhib ühtlasi AfD kohalikku organisatsiooni Bremeni liidumaal. 

Rünnaku ajal oli 66aastane Magnitz koduteel kohaliku ajalehe Weser-Kurier uusaastavastuvõtult. 

Pärast rünnakut haiglas.Foto: Facebook/AfDBremen

AfD peab rünnakut poliitiliselt motiveerituks. Partei pressiteenistus riputas Facebooki üles ka haiglas tehtud foto peavigastustega Magnitzist. Poliitikise ütles, et ta ründajaid ei näinud, sest kaotas pärast esimest lööki teadvuse. Kolmapäeval lahkus ta juba haiglast suur plaaster otsmikul.

Bremeni politsei moodustas uurimiseks erikomisjoni ja otsib rünnaku pealtnägijaid. AfD on tuntud immigratsioonivastaste seisukohtade poolest.

Liidukantsler Angela Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert mõistis selle jõhkra rünnaku Twitteri vahendusel teravalt hukka. Ta avaldas ka lootust, et politsei tabab selle toimepanijad kiiresti. 

Bremeni politsei teatas reedel, et rünnaku sooritajate tabamiseni viiva info eest makstakse 3000 eurot.

119 KOMMENTAARI

a
Arvata võis. 13. jaanuar 2019, 17:04
Ise kukkus ühesõnaga.Case closed.
m
Mõistame hukka,taunime 12. jaanuar 2019, 23:31
Kas see ongi pehmovastus kurjategijatele edaspidi????Kurjategijal on sügavalt ükskõik,kas me taunime või mõistame hukka.Me peame jõuliselt reageerima
Loe kõiki (119)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee