Poliitika

Tõnis Palts kiidab Eesti 200 kampaaniat: „Lõpuks on keegi näidanud, et meil on probleem.“ (60)

Johanna-Kadri Kuusk, 8. jaanuar 2019 07:35
RaM kooli heategevusüritus Tags: Rocca al Mare Kool. Heategevus. Üritus. Kooliüritus.Foto: Alar Truu
Tõnis Palts (Isamaa) ei ole nõus negatiivsete kriitikanooltega, mida skandaalsed eestlasi ja venelasi eristavad plakatid on saanud. Pigem peab poliitik õigeks Eesti 200 ees müts maha võtta.

''Kui see on Eesti 200 tempu, siis müts maha. Lõpuks on keegi näidanud, et meil on probleem,'' kirjutas Palts eile hilisõhtul Facebookis.

Samal teemal

''Primitiivne on süüdistada peeglit või päikest, mis on valgusrtanud määrdunud laiku ühiskonnas. Venelaste eraldatus on täna kõige suurem julgeoleku oht ja mida julgemalt sellele tähelepanu juhitakse seda kiiremini kõrvaldame selle ohu. Väga ebaefektiivne on suurendada sõjalisi kulutusi 2.5%ni, kui tegelik oht on mujal. Kui E200 küll tappa saab, siis nad on teinud ühe väga tänuväärse teo,'' kommenteeris Palts.

Postituse kõige esimese kommentaari tegi Paltsi eparteikaaslane Lauri Vahtre, kelle arvates tuleks sellise kampaania eest hoopis vastu vahtimist anda.

''Selliste "tempudega" probleeme ei ravita, põrgu päralt. Vaid kistakse uuesti lahti, antakse relv kätte neile, kes seda eraldatust aina süvendada soovivad,'' vastas Vahtre ja lisas, et sellise kampaaniaga lõhutakse eestlaste ja venelaste venelaste suhteid, mis on teinud läbi pika ja valulise arengu.

''Ajaloolised vaenud ei kao aasta ega kümnega, vaid parimal juhul mõne inimpõlve jooksul. Ja selleks tuleb nad kõigepealt rahule jätta, mitte iga natukese aja pärast haavu uuesti lahti kiskuda ja sinna soola raputada. Iga kuradi lollpea oskab näpuga näidata,'' arutles Vahtre.

Samal teemal

07.01.2019
Kristina Kallas tunnistab lekkinud kirjas erakonnakaaslastele: Eesti 200 püstitas täna Tallinna kesklinna ühe plakati
07.01.2019
Kaja Kallas provokatiivsetest plakatitest: Eesti 200 puhul kehtib tõdemus - käitu minu sõnade, mitte tegude järgi
07.01.2019
Raimond Kaljulaid: segregatsioonile viitav provokatiivne reklaam lõhestab ühiskonda
07.01.2019
FOTOD | Tallinna kesklinna püstitati plakatid, mis kutsuvad eestlasi ja venelasi üksteisest eraldi seisma