Poliitika

Kaja Kallas provokatiivsetest plakatitest: Eesti 200 puhul kehtib tõdemus - käitu minu sõnade, mitte tegude järgi (46)

Toimetas Annika Erg, 7. jaanuar 2019 21:05
Kaja KallasFoto: Stanislav Moshkov
Reformierakonna esimees Kaja Kallas peab eestlasi ja venelasi lahterdavaid plakateid, mis on kuuldavasti osa Eesti 200 valmiskampaaniast, provokatsiooniks.

Kallas märgib Facebooki postituses, et Eesti 200 juhid on oma varasemates sõnavõttudes korduvalt kritiseerinud teisi erakondi nö Vene kaardi kasutamise eest ja ometi alustasid nad oma valimiskampaaniat just sellise provokatsiooniga.

"Tuleb paraku tõdeda, et Eesti 200 puhul kehtib tõdemus - käitu minu sõnade, mitte tegude järgi," nendib Kallas.

"Rahustuseks võib öelda, et tegelikkuses ei ole eestlaste ja venelaste suhetes selliseid lõhesid nagu Eesti 200 oma valimiskampaaniaga näidata soovib. Olen alati öelnud, et eestlastel ja muukeelsetel inimestel, kes peavad Eestit oma koduks, ei ole erinevaid huvisid - nii eestlased kui venelased soovivad, et siin oleks turvaline elada, et siin oleks tasuva palgaga töökohad ja lapsed saaksid hea hariduse," sõnab Kallas.

Kallas leiab, et taolised kampaaniad on sellise mõtteviisi täielik vastand ja teevad ühiskonna sidususele pigem halba.

"Oleksin oodanud uue erakonna juhtidelt sisukamat algust. Valimisvõitluses ei tohi ära unustada ka Eesti pikka vaadet!" rõhutab Kallas.

Hobujaama peatuses soditi ja lõhuti plakatid õhtul äraFoto: Lugeja pilt

Facebookis võtab sõna ka EKRE ridadesse kuuluv riigikogu liige Jaak Madison, kelle arvates peaks plakatite püstitaja tegevust uurima kaitsepolitsei.

"Ütlesin juba mitu kuud tagasi, et Eesti 200 seltskonna, eriti nende juhi sm Kallase, tegevust peaks hoolikalt KAPO uurima. Täna sai see väide kinnitust, kui nad organiseeritult viisid ellu arvatavasti FSB poolt heakskiidetud kampaaniat," arvab Madison.

"Meil, nagu igas ühiskonnas, on lihtsameelseid eestlasi ja lihtsameelseid venelasi, kes sellise provokatiivse reha otsa astuvad. Aga meil on väga palju toredaid eestlasi ja palju toredaid venelasi, kes on meie inimesed. Sõltumata, keda nad valivad või mis pühasid tähistavad, mida kardavad või kus nende vanaisad sõdisid. Need inimesed väärivad austust, armastust ja demokraatiale omast sisulist debatti. Mitte sellist küünilist "kampaaniat"," kirjutab Henno sotsiaalmeedias.

"Kallistan kõiki venelasi oma sõbralistis ja ütlen: vabandust, et mu rahvuskaaslane üritas siin parteid teha ja sellise lolluse ära trükkis, millest on kasu ainult neil propagandamasinatel, kes tahavad siin inimesi tülli ajada. Ma armastan teid ka, kes te sellised "poliitikud" valimata jätate. Jagage armastust. Jagage," lisab Henno.

Samal teemal

08.01.2019
Tõnis Palts kiidab Eesti 200 kampaaniat: „Lõpuks on keegi näidanud, et meil on probleem.“
07.01.2019
Kristina Kallas tunnistab lekkinud kirjas erakonnakaaslastele: Eesti 200 püstitas täna Tallinna kesklinna ühe plakati
07.01.2019
FOTOD | Eestlasi ja venelasi lahterdavad plakatid lõhuti ära ja soditi täis
07.01.2019
Seisukoht | Eesti rahvas, seisame koos!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee