Eesti uudised

Politsei poliitplakatites vaenu õhutamist ei näe (24)

Toimetas Kadi Raal, 7. jaanuar 2019, 17:49
Reklaamplakatid Hobujaama peatuses Tiina Kõrtsini
Üleöö Hobujaama trammipeatusesse tekkinud provokatiivseid valimisreklaame meenutavad plakatid on pannud sotsiaalmeedia pahaselt kihama, ent politsei ei kavatse väärtegu algatada, sest ei pea seda vaenu õhutamiseks, kirjutan ERRi uudisteportaal

"Praegu on poliitiline välireklaam lubatud ning selles osas reklaamile piiranguid ei ole. Välireklaamile kehtivad põhinõuded on paika pandud reklaamiseaduses ning järelevalvet nende üle, sh headele tavadele ja kommetele vastavuse üle, teeb valla- või linnavalitsus, kelle territooriumil reklaam on," teatas PPA pressiesindaja Tuuli Härson.

"Politsei ja prokuratuuri hinnangul ei saa sellist reklaami käsitleda karistusseadustikus sätestatud vaenu õhutamisena, mistõttu politsei süüteomenetlust plakatite kohta ei alusta," lisas Härson. 

Vaenu õhutamiseks nimetab seadus tegevusi, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga, kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale.

24 KOMMENTAARI

a
9. jaanuar 2019, 11:01
Aga oleks EKRE seda teinud siis oleks politsei kindlasti näinud vaenu õhutamist ja peavoolumeedia propaganda kahurid pritsiks oma virtsa täis võimsuse...
(loe edasi)
v
Vaśist 8. jaanuar 2019, 18:46
Gut.Mul ammu uksel silt,et venelastel mitte tulla
Loe kõiki (24)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee