Eesti uudised

Politsei poliitplakatites vaenu õhutamist ei näe (22)

Toimetas Kadi Raal, 7. jaanuar 2019, 17:49
Reklaamplakatid Hobujaama peatusesFoto: Tiina Kõrtsini
Üleöö Hobujaama trammipeatusesse tekkinud provokatiivseid valimisreklaame meenutavad plakatid on pannud sotsiaalmeedia pahaselt kihama, ent politsei ei kavatse väärtegu algatada, sest ei pea seda vaenu õhutamiseks, kirjutan ERRi uudisteportaal

"Praegu on poliitiline välireklaam lubatud ning selles osas reklaamile piiranguid ei ole. Välireklaamile kehtivad põhinõuded on paika pandud reklaamiseaduses ning järelevalvet nende üle, sh headele tavadele ja kommetele vastavuse üle, teeb valla- või linnavalitsus, kelle territooriumil reklaam on," teatas PPA pressiesindaja Tuuli Härson.

"Politsei ja prokuratuuri hinnangul ei saa sellist reklaami käsitleda karistusseadustikus sätestatud vaenu õhutamisena, mistõttu politsei süüteomenetlust plakatite kohta ei alusta," lisas Härson. 

Vaenu õhutamiseks nimetab seadus tegevusi, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga, kui sellega on põhjustatud oht isiku elule, tervisele või varale.

Samal teemal

8. jaanuar 2019, 09:55
ÕL VIDEO ja GALERII | Kristina Kallas: eile oli väga pikk valus päev meile kõigile, aga see valu on vaja ära tunda
7. jaanuar 2019, 20:43
FOTOD | Eestlasi ja venelasi lahterdavad plakatid lõhuti ära ja soditi täis

22 KOMMENTAARI

a
9. jaanuar 2019, 11:01
Aga oleks EKRE seda teinud siis oleks politsei kindlasti näinud vaenu õhutamist ja peavoolumeedia propaganda kahurid pritsiks oma virtsa täis võimsuse...
(loe edasi)
v
Vaśist 8. jaanuar 2019, 18:46
Gut.Mul ammu uksel silt,et venelastel mitte tulla
Loe kõiki (22)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee