Poliitika

Raimond Kaljulaid: segregatsioonile viitav provokatiivne reklaam lõhestab ühiskonda (10)

Toimetas Kadi Raal, 7. jaanuar 2019, 17:40
Raimond KaljulaidFoto: Stanislav Moshkov
Segregatsioonile viitav reklaam lõhestab ühiskonda, solvab siin elavaid vene inimesi ning vene kogukonda hingepõhjani ning on täiesti vastutustundetu, kirjutas Facebookis Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid. 

Tallinna kesklinna ilmusid täna plakatid, kus kutsutakse nii vene kui eesti keelt kõnelevaid inimesi üles seisma riigikogu valimistel õigel poolel. Ühe versiooni kohaselt võib plakatite taga olla sügisel registreeritud erakond Eesti 200. 

Kaljulaid sõnas plakateid kommenteerides, et Eesti 200 peab kas viivitamatult lükkama ümber oma seotuse selle kampaaniaga või siis vabandama ja koheselt eemaldama ühiskonda lõhestava reklaami.
 
"Või siis peavad selle eemaldama ametivõimud kui rahvuslikku vaenu õhutava reklaami," lisas ta.

 
Kaljulaid ütles, et kui reklaami taga on tõesti Eesti 200 ning erakonnal oli soov sellega juhtida tähelepanu eesti ja vene koolide eraldatusele, siis tuleb poliitika tegemine läbi provokatsiooni siiski hukka mõista. "Palun vaadake korraks sellele reklaamile läbi vene kogukonna silmade. Kuidas teie end tunneksite?"
 

Ta lisas, et hariduspoliitikast tuleb rääkida rahulikult ja tasakaalukalt. "Vene koolide tulevikust tuleb rääkida kaasates vene kogukonda, õpetajaid ja lapsevanemaid."

Samal teemal

7. jaanuar 2019, 17:26
Herkel provokatiivsetest reklaamidest: need on midagi, millest FSB vaid unistada võib
7. jaanuar 2019, 13:32
FOTOD | Tallinna kesklinna püstitati plakatid, mis kutsuvad eestlasi ja venelasi üksteisest eraldi seisma

10 KOMMENTAARI

h
hr Kaljulaid 8. jaanuar 2019, 02:18
kuidas sa ikka nii väiklane oled ja leiad, et AINULT vene inimesi solvati. Sulle teadmiseks, et siin elavad ka eesti rahvusest inimesed keda ka solvati ja MITTE vähem! Ka sina lahterdad siin inimesi kahte leeri!
p
Parteitu 7. jaanuar 2019, 23:27
Mind solvab sotside punane värv, keskil on see vähemalt roheline. Igatahes vaenu õhutamine oli see kindlalt.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee