Eesti uudised

Metsa eksinud joobes mehe elu päästis kõne hädaabinumbrile 

Ohtuleht.ee, 7. jaanuar 2019 14:43
Foto: PPA
Politsei käivitas otsingud maastikul, et päästa kodutee kaotanud ja metsa eksinud eaka mehe elu, kelle telefoniaku oli lõpukorral, jutt joobe tõttu arusaamatu ning oht alajahtumiseks kõrge.

Pühapäeval, 6. jaanuari õhtul laekus hädaabikõne eakalt mehelt, kes oli kaotanud Räpina vallas metsasel maastikul kodutee. Mehe jutt oli joobe tõttu arusaamatu, kuid tasapisi õnnestus politsei korrapidaja siiski selgitada, et abivajaja arvab end olevat Põlvamaal Rahumäe kandis, kus on tema kodukoht. Selgus seegi, et mehe telefoniaku oli otsakorral ning ta kurtis teiste terviseprobleemide kõrval ka pakaselist ilma ja väsimust, edastas PPA pressiesindaja Kerly Virk.

Samal teemal

Telefoni mastipõhine positsioneerimine näitas, et mees eksleb tõenäoliselt hoopis ühe naaberküla metsades ning patrullid suundusid edasi sinna teda otsima. Mees aga esiti politseisõidukeid ei näinud ning paraku ei leidnud meest ka sihte läbikamminud ekipaažid.

Samas silmas politsei korrapidajaga kontaktis olnud eakas mees silmapiiril hooneid, kus toas tuli põles. Korrapidaja nõudis, et mees liiguks hoonete suunas, sest seal saanuks ta kohe sooja ning abi, kuid joobes mees keeldus otsustavalt võõraid tülitamast ja eravaldustesse minemast usaldades oma eluga pääsemise vaid politseinike kätesse. Olukord kiskus kriitilisemaks, sest jätkuvalt polnud teada, kus täpsemalt mees eksleb, kaua jagub tal telefoniakut ning kas abi jõuab temani aegsasti.

Kuna mehel oli nuppudega vanakooli mobiiltelefon, mille aku pidas hästi vastu, sai korrapidaja mehega pidevalt suhelda ning soovitada, et ta püüaks liikuda metsast välja ning leida mõni teeots, kust patrullidel oleks teda hõlpsam märgata. Hädaabikõnest tunni möödudes märkaski lõpuks üks politseipatrullidest otsitavat meest Väike-Veerksu küla kandis, mis jäi linnulennult ligi 5 kilomeetri kaugusele tema kodust Rahumäel. „Kõik on korras, leidsime üles,“ hõikas patrullpolitseinik korrapidajale tagasisideks ning päästetud mees viidi koju naise hoole alla.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk märkis, et politseitöös on paraku sellised juhtumid sagedased, kus joobes inimene võtab külmal ajal ette teekonna, mis ei ole talle jõukohane, vaid selgelt eluohtlik. „Antud juhul päästis mehe elu see, et ta suutis teha elupäästva kõne hädaabinumbrile ja abi kutsuda. Suurem osa raskes joobes inimesi ei saa arugi olukorra tõsidusest ega märka abi kutsuda enne, kui on juba liiga hilja,“ nentis ta.

Virk tõdes, et alkohol on üks peamisi põhjuseid, miks inimesed maastikul hätta satuvad ja paraku liigagi tihti seepärast ka elu kaotavad. „Olgu kodutee lühem või pikem, ilm külm või soe, väljas valge või pime – raskes joobes inimene võib kõigis neis tingimustes eluohtlikku olukorda sattuda. Kui pärast napsivõtmist on koju jõudmisega kiire, tuleks leida kaine juht, kes teid turvaliselt koju viib. Igal juhul on mõistlik joobnuna aga omapäi teele üldse mitte asuda ning näiteks kasvõi võõrustaja juures võimalusel enne pea selgeks magada,“ soovitas politsei operatiivjuht.

Samal teemal

26.12.2018
PÄÄSTEOPERATSIOON: taksost metsa pissile läinud meest otsiti suurte jõududega
21.12.2018
LEITUD! Tähelepanelik mööduja leidis 84aastase Jaagu Tamsalust
08.11.2018
Leedu piirivalvekoer aitas leida Võrumaal metsa eksinud proua
07.11.2018
Politsei juhatas Käreveres sohu eksinud naisele alarmsõiduki sireeniga teed