Krimi

Avariil nüüd kaks ohvrit: ühe haiglasse viidud vigastatu elu ei õnnestunud arstidel päästa

FOTOD | Jõgevamaal hukkus raskes liiklusõnnetuses kaks meest. Veokijuht: 54 aastat avariideta ja nüüd selline mats (255)

Ohtuleht.ee, 7. jaanuar 2019, 16:25
Foto: Kaspar Pokk
„Mazda tuli mulle otse vastu. Pidurdasin, käis kolakas, viskas veoki kääri ja siis ma kraavi lendasin,“ kirjeldab oma üleelamisi Valgevenest pärit veoautojuht Aleksandr, kes sattus esmaspäeval Põltsamaa lähedal surmaohvritega avariisse.

„54 aastat olen sõitnud, varsti saab 55 aastat täis ja pole veel ühtegi avariisse sattunud,“ pahvib veokijuht värisevate kätega suitsu. „Näete, kakskümmend aastat pole suitsetanud, aga täna pidin küll sigaretti saama! Olin kauba just maha laadinud, homme pidin Maardust uue koorma saama. Oleme Valgevenest kolme autoga siin.“

„Kui meie siia jõudsime, siis võis sõiduteel pikalt liugu lasta, tee oli ikka väga libe,“ kirjeldab Tallinna-Tartu maantee olukorda avariipaigal Põltsamaa päästekomando meeskonnavanem Andrus Kohv. „Mazdast tuli inimesed välja lõigata, kaks inimest viidi haiglasse, juht kahjuks hukkus."

"Veoauto ja kaubikujuhid sai ise autost välja, meedikud vaatasid nad üle, nendega on kõik korras," lisab Kohv. "Kaubik on sellises seisus, et kui keegi oleks juhi kõrval istunud, oleks meil üks hukkunu veel.“

Politsei teatel olid tunnistajate ütlused vastuolulised, nii vaatasid politseinikud sündmuskoha eriti täpselt üle. Jõgeva patrullpolitseinik Mikk Tehvan vahendas avariipaigalt, et sõidukite rehvid vastavad nõuetele ning Fordi ja veoauto juht olid kained.

Hukkus kaks meest

Jõgevamaal juhtus esmaspäeval raske liiklusõnnetus, kus külglibisemisse sattunud ja vastassuunavööndisse kaldunud veok põrkas kokku vastu tulnud Mazdaga, mida juhtinud 23aastane mees hukkus sündmuskohal. Teel haiglasse suri ka üks Mazda kaassõitja.

Häirekeskus sai teate raskest liiklusõnnetusest pärastlõunal kella 13.10 paiku. Esialgsetel andmetel juhtus Põltsamaa vallas Kalme külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee 122. kilomeetril kolme sõiduki kokkupõrge, milles hukkus kaks ja sai raskelt viga üks inimene.

„Praegu teadaolevalt sattus Tartust Tallinna suunas sõitnud veoauto Volvo külglibisemisse, kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas seal kokku vastu sõitnud Mazdaga. Lisaks sattus avariisse ka Mazda taga liikunud Ford Transit, mille juhil ei õnnestunud kokkupõrget veoautoga samuti enam vältida,“ kirjeldas sündmuskohal töötanud avariipolitseinik Rando Jõemets.

Kokkupõrke tagajärjel kraavi paiskunud Mazdas oli kolm inimest. Kahetsusväärselt sai autojuht nii raskeid vigastusi, et tema elu ei õnnestunud päästa ja ta suri sündmuskohal. Raskeid vigastusi said ka Mazdas olnud kaks kaasreisijat, kellest üks mees suri teel haiglasse.

„Miks veoauto oma sõidurajal ei püsinud ning millised täpsemad asjaolud viisid traagilise õnnetuse ja kahe inimese surmani, selgitatakse välja täiendavates ekspertiisides ja kriminaaluurimises,“ sõnas ta. Jõemets rõhutas, et talvised teeolud on muutlikud ning ettearvamatud, nõudes igal sekundil juhi kogu tähelepanu suunamist sõiduki juhtimisele. „Iga väiksemgi kõrvaltegevus, teeoludele mittevastav sõidukiirus, äkilised manöövrid või pidurdamised võivad kaasa tuua pöördumatult traagilise tagajärje. Seda iseäranis lumisel, libedal või märjal sõiduteel, kus pidurdusteekond on tavapärasest pikem,“ ütles Jõemets.

Veokijuht ja Ford Transiti juht said kohapeal esmaabi ning haiglaravi ei vajanud. 

Politsei selgitas sündmuskohal, et sõidukite rehvid vastasid nõuetele, kuid teeolud olid avariipaigal väga libedad. Millistel asjaoludel traagiline avarii juhtus, selgitatakse kriminaalmenetluses.

Tartu suunas venis autode järjekord veel paar tundi pärast avariid vähemalt kahe kilomeetri pikkuseks. Põltsamaa jõe sillalt avariipaigani jõudmiseks kulus pea 20 minutit. Samasugune järjekord oli näha ka Adavere poolelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee