Poliitika

Aas: õigeusklike jõule tuleks tähistada riigipühana (90)

Toimetas Kadi Raal, 6. jaanuar 2019, 13:33
Õigeusklike jõulud MustveesFoto: ALDO LUUD
Õigeusklike jõule tuleks Eestis tähistada riigipühana, ütles tänase õigeusu kiriku jõululaupäeva puhul Tallinna linnapea Taavi Aas pressiteate vahenudsel. 

Aas ütles, et 7. jaanuar ehk õigeusu kalendri esimene jõulupüha peaks olema vaba päev ja riiklik püha, sest õigeusklikud soovivad samuti veeta oma pühi tõeliste pühade vääriliselt.

"Õigeusklikud on Eestis suurim religioosne rühm, samuti suurim usklike rühm Tallinnas ning me peaksime austama nende soovi olla sel päeval koos oma peredega,“ lisas meer. 

 Aas osutas, et õigeusk on kõrvuti luterlusega osa Eesti traditsioonidest, sest Tallinna legendaarne linnapea Jaan Poska ja iseseisvusmanifesti autor Konstantin Päts olid mõlemad õigeusklikud.

 Linnapea möönis, et taolisel ettepanekul on oma majanduslik aspekt. „Kahtlemata on igal vabal päeval oma mõju majanduskasvule, kuid pühadega kaasneb reeglina teatud tarbimise suurendamine, mis avaldab majandusele omakorda positiivset mõju,“ sõnas Aas.

90 KOMMENTAARI

N
# 7. jaanuar 2019, 19:31
Nüüd siis venejõulud eestimaal vabaks päevaks?Kas on meelest läinud,kuidas veneajal oli kõik keelatud, kardinad ees,et ei paistaks küünla sära,kirikus...
(loe edasi)
e
eh 7. jaanuar 2019, 13:03
asi tegelikult pragmaatiline - üks põhjus loomulikult kevadised valimised ja soov pildile saada, mistahes põhjusel ja - hinnaga. Teine võimalik põhjus...
(loe edasi)
Loe kõiki (90)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee