Eesti uudised

EESTI JUURTEGA ARM: Miks leiti pistisevõtmise kahtlusega kinni peetud Pihkva asekubernerilt Eesti ID-kaart? (19)

Henry Linnard, 4. jaanuar 2019 20:45
KAHTLUSALUNE: Uurimisversiooni kohaselt olevat ühe ehitusfirma omanik andnud asekubernerile (pildil) elumaja Pihkvas pistisena selle eest, et tema firma võidaks riigihanke meditsiiniasutuse ehitamiseks oblastis.Foto: Pihkva Linnavalitsus
Detsembris peeti Venemaal kinni pistisevõtmise kahtlusega Pihkva asekuberner, kellelt leiti muu hulgas Eesti ID-kaart, mille omamine on Venemaal kõrge riigiametniku jaoks keelatud. Mis põhjusel on Kuznetsovil vaja läinud elamisluba Eestis? Selgub, et põhjuseks on abielu Petseris sündinud naisega, kellel on sünnijärgne Eesti kodakondsus.

Venemaa julgeolekuteenistus FSB pidas 14. detsembril kinni Pihkva oblasti asekuberneri Aleksandr Kuznetsovi, keda kahtlustatakse pistisevõtmises eriti suures ulatuses. Asitõendite otsimisel riigiametniku kodus ja tööruumides leiti muu hulgas talle Eesti riigi poolt  väljastatud ID-kaart. Venemaa kõrgel riigiametnikul ei tohi olla isikut tõendavat dokumenti, mille on välja andnud mõni teine riik.

Samal teemal

ID-kaart, mis tõendab, et Kuznetsovil on olnud ka Eesti riigi antud elamisluba, on aegunud. Eesti politsei- ja piirivalveameti esindaja andmetel väljastati ID-kaart koos tähtajalise elamisloaga, et Kuznetsov saaks asuda elama oma Eesti juurtega abikaasa juurde. Tähtajaline elamisluba aegus 2009. aastal.

Pihkva asekuberneriga pistiseskandaali kistud abikaasal Tatiana Kuznetsoval ja nende lastel on praegugi kehtivad Eesti passid. Tatiana Kuznetsova on pärit Petseri piirkonnast. Tal on sünnijärgne Eesti kodakondsus, millele ta sai lisaks Venemaa oma, kui abiellus asekuberneriga. Aleksandr Kuznetsov käib Eestis tihti – 2017. aastal üle kümne korra ja mullu kuus korda.

 Uurimisversiooni kohaselt olevat ühe ehitusfirma omanik Evgeny Ochnev andnud asekubernerile elumaja Pihkvas pistisena selle eest, et tema firma võidaks riigihanke meditsiiniasutuse ehitamiseks oblastis. Eesti elamisloa olemasolu, mis on Venemaa riigiametnikule keelatud, võidakse koos teiste asitõenditega kasutada Kuznetsovi survestamiseks, et ta annaks ütlusi kolleegide kohta.

Samal teemal

30.11.2018
Peterburi peakonsul Carl Eric Laantee Reintamm: „Poliitiliselt on väga kasulik, kui Vene inimesed saavad Eestis käia!“
20.11.2018
Eesti–Vene piirialale investeeritakse kümneid miljoneid eurosid