Eesti uudised

Viimsi on hädas arvukate põtradega (48)

Ohtuleht.ee, 4. jaanuar 2019 19:43
Pilt on illustratiivne.Foto: TIINA KÕRTSINI
Viimsi vallavalitsus on keskkonnaministeeriumile saatnud murekirja, kus tuuakse välja, et valla metsades on liiga palju põtru. Võimalike lahendustena nähakse kas küttimist või nende uutesse piirkondadesse viimist.

2018. aastal tellis Viimsi vallavalitsus põtrade loenduse, mis selgitas välja, et vallas talvitub 21 põtra, kuigi sobiv oleks 4 põtra. „Uuringus toodi välja, et teadlased on kindlaks teinud, et Eestis peaks elama 1000 ha suuruse maa-ala peal 4–5 põtra. Viimsi valla mandriosas tuleb kindlasti arvestada tiheasustust, autoteede rohkust ja liikluse tihedust. Võttes arvesse kõik eelnimetatud faktorid saab Viimsi valla kogu mandriosa metsamassiivides, mis on kokku umbes 2000–2500 ha, elada umbes 4 põtra,“ kirjutatakse kirjas.

Sellest tulenevalt on vallavalitsus arvamusel, et põtrade arvukust tuleks vähendada, kuid probleemi lahendamise muudab raskemaks asjaolu, et Viimsi pole jahipiirkond, mistõttu langeb küttimine ära. Keskkonnaministeeriumilt ootab vald abi ja seisukohta, kuidas põtrade arvukust piirata.

Samal teemal

15.04.2019
Moodunud jahiaastal kütiti rekordarv metskitsi ja punahirvi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee