Pilt on illustratiivne.Foto: TIINA KÕRTSINI
Ohtuleht.ee 4. jaanuar 2019 19:43
Viimsi vallavalitsus on keskkonnaministeeriumile saatnud murekirja, kus tuuakse välja, et valla metsades on liiga palju põtru. Võimalike lahendustena nähakse kas küttimist või nende uutesse piirkondadesse viimist.

2018. aastal tellis Viimsi vallavalitsus põtrade loenduse, mis selgitas välja, et vallas talvitub 21 põtra, kuigi sobiv oleks 4 põtra. „Uuringus toodi välja, et teadlased on kindlaks teinud, et Eestis peaks elama 1000 ha suuruse maa-ala peal 4–5 põtra. Viimsi valla mandriosas tuleb kindlasti arvestada tiheasustust, autoteede rohkust ja liikluse tihedust. Võttes arvesse kõik eelnimetatud faktorid saab Viimsi valla kogu mandriosa metsamassiivides, mis on kokku umbes 2000–2500 ha, elada umbes 4 põtra,“ kirjutatakse kirjas.

Sellest tulenevalt on vallavalitsus arvamusel, et põtrade arvukust tuleks vähendada, kuid probleemi lahendamise muudab raskemaks asjaolu, et Viimsi pole jahipiirkond, mistõttu langeb küttimine ära. Keskkonnaministeeriumilt ootab vald abi ja seisukohta, kuidas põtrade arvukust piirata.

Samal teemal

Kommentaarid  (48)

Jahimees 6. jaanuar 2019 18:45
Tegelikult on lugu nii..et inimesed ise on trüginud loomade maale.Põdrad on olnud seal enne ja ilmselt jäävad ka edaspidi elutsema.Kui sa lööd kopa maasse ja hakkad omale maja ehitama linnast välja metsa juurde...oleks loomulik arvestada sellega,et seal on ka loomad,linnud ja muud toredad elukad.Põdrad püüavad uute naabritega harjuda..siis peaks seda inimene ammugi suutma teha.
elektritsaabtasuta 6. jaanuar 2019 18:32
Tegelikult on liiga palju kurjategijaid ja nende jahtimise hooaeg on alanud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS