Need kes vinguvad, et ehitajat raske leida tahavad leida spetsialisti abi töölise palgaga. Seda loomulikult ei leia ja saavadki abitöölise kes midagi teha ei oska ja siis häda, et ehitajat raske leida.
Vaata, Tölpa, pole ilus ärbelda oma jõukusega. Konjaki asjatundja sa aga eriti pole. Muidu teaksid, et ka vägagi mõistliku hinna eest saab tõeliselt häid jooke.
Eestlane ehitab ise! Eestlane suudab isegi viina kõrvalt säästa! Mis puudutab paneelmajade renoveerimist, siis probleemiks on üksmeel ehk siis selle puudumine-pensionäride ja madalapalgaliste kodanike võimetus hüvitada pangalaenu!
rahvas tänavatele SEADUSLIKEL ALUSTEL oma perede ja rahva eest seisma. EKRE võimule ja mida Teie pr. President sellest arvate, et Eesti rahvas seisab oma õiguste eest. Ega ma ei jäta vabaduse eest võitlemist Eestis, nagu venemaal Putini vastu tehakse.
Palun, et inimesed õpiksid uuel aastal ka eesti keele õigekirjutust & grammatikat.
Lihtsalt halb on lugeda mitte õiget (vale) kirjaviisi.
Tegijanimi on jotiga > jott-täht ja a-täht näitab seda isikut, kes teeb: töötaja, müüja > kes töötab, see on töötaja. Kes müüb midagi, see on müüja.
Aga samas: mul on klaver müüa === müümiseks, ära müüa.
Teooria ====== peab siin seega olema teooria.
Ja sõna variant on õige nii >>> variant.
Saadan teid uuel aastal uuesti kooli!
Need uuringud sa võid omale sinna samusesse pista.
Tavaline eestlane elab näljapajukil.Mis laristamisest ja palgast sa räägid.Orjapalgast polegi midagi laristada.
umbjoobes matemaatikavaba toimetaja/ 5. jaanuar 2019 20:31
Liiter viina, pudel brändit ja kaks kast õlut... on purjus toimetajal 74 eurot???
Liitri korralikku viina saab Lätist 12 euroga, pooleliitrise brändi 6-8 euroga ja kast õlut (24 tk) maksab täpselt 10.99 või 9.99. Kokku umbes 40 eurot.
Aga ärajoonud toimetaja ostis oma peatäie ilmselt kuskilt raudteejaama puhvetist ja maksis ligi 2 x rohkem...
Naaber, sugulane, töökaaslane. Või mina näiteks. Ostan ainult häid veine, 15-20 eurot pudel. Ja kord kuus ka ühe hea konjaki, VS või XO. Eestist ostan, sest need 4-5 pudelit veini ja ühe konjaki suudan ka kohalikust veinipoest osta. 100-150 eurot kuus läheb alkoholile ära, aga purjus ei jõua ollagi, sest vein kulub pigem igaõhtuseks klaasikeseks kamina ees ja konjak kord kuus, parimate sõpradega koos istudes.
Naaber, sugulane, töökaaslane. Või mina näiteks. Ostan ainult häid veine, 15-20 eurot pudel. Ja kord kuus ka ühe hea konjaki, VS või XO. Eestist ostan, sest need 4-5 pudelit veini ja ühe konjaki suudan ka kohalikust veinipoest osta. 100-150 eurot kuus läheb alkoholile ära, aga purjus ei jõua ollagi, sest vein kulub pigem igaõhtuseks klaasikeseks kamina ees ja konjak kord kuus, parimate sõpradega koos istudes.
Ei ole ju pullikaka. Sinu naaber kulutab lihtsalt rohkem, 148 eurot alkoholile. Üldse tundub ,et siin väga paljudel kooliharidus puudub, sest ei suudeta kuidagi aru saada, mida tähendab keskmine leibkond.
Statistika ei näita õigupoolest midagi. Kui õlu on Saksamaal samas hinnas nagu Eestis, kuid sakslase palk 4x kõrgem, kulutab eestlane sama koguse õlle ostmise peale palgast märgatavalt suurema protsendi kui sakslane. Aga kumb jääb rohkem vineseks? Jäävad võrdselt. Nii et protsent palgast ei näita midagi ja absoluutne kulutatud raha hulk per nägu ei tähenda samuti midagi, kuivõrd mõneski riigis on alkohol Eestist odavam (nt madalama aktsiisi tõttu).
Juba ammustel aegadel on tarbitud ja tarbitakse edasi.Joodikud on jätkusuutlik rahvas.Joodik leiab alati üles joodiku ja vastupidi. Juba minu vanavanaisa jõi ja mina jätkan peretraditsioone.Austagem oma eelajaloolisi isakesi.PROOSIT.
No praegu ei kuluta Eestis küll alkole keegi nii palju. See vist aktsiisitajate märg unistus. Mul isiklikult aga ei kulu alkole praktiliselt üldse raha, pudel veini võibolla mitme kuu kohta
Kasulik on. Sotsid unustage hääled ära. Sest vanadekodu pole lahendus ja kus kohast te need võtate. Lapsi ei saa teha, sest lasteaiakohti pooooleee. Ega ikka joo küll. Iga aasta tõesti ei jõua uut mööblit osta. Ei saa iga kuu 3000 kätte.
Kes ikka viinanina, siis mitte liiter viina kuus vaid liiter ikka päevas ja õlled peale selle. Ja sellisel inimesel pole kahju kogu oma sissetulek viinale panna, süia pole vajagi.
On,selle statistkagaga kuidas on,aga ei tahaks uskuda sellist jama.Selline asi tekkib pigem rikkurite arvelt, kellel on rahapalju.Aga nagu keskmine sissetulek nii ka see jama arvestatakse kokku .
Ei pole isegi mõelnud et pean tallinast viina jargi kuskile sõitma pigem joon veidi vähem aga milleks tuua et seisaks kodus vòi juua iga päev või mis põhjusel ja tarvitamise kohta pole vaja targutada et ei joo või praktiliselt ei joo neid küll nähtud kes hakkavad 50-60 alles jooma peksavad vanad naised minema lastega ei suhtle ja kõigile ümber ringi pajatada kui hea on ikka joodiku elu
Mina ei tea oma peres kedagi, kes nii palju raha alkoholi peale kulutab. Natuke ikka ... Keegi on need numbrid laest võtnud? Suvel käisin Lätis ja sellest jätkub järgmise jaanipäevani: kaks viina, šampus ja mõned õlled.
74 eurot kuus: ma peaks ju puhta segane olema. See on vale, suur vale! Kas keegi kujundab mainet, et eestlased on alkoholi-usku. Ja sealt edasi, et nad ei olegi oma riiki väärt ... Ja sealt veel edasi, et ... Ma oleksin ajakirjanikuna natuke ettevaatajalikum.
Kui poes läheb 30.- ja seal on sees neli õlut ... vaadates õlle hinda siis on protsent tõesti ju suur .....
(Lätist on odavab... pross jääb väiksem)
Arvan mina Isiklikult!
Sama on Itaalias ja Kreekas .Kui purjus inimest näed siis on see kindlasti turist.Käisime söömas Itaalias ja vanust küsimata valati ka seltskonnas olnud teismelisele klaasi punast veini .Vanusepiirang on seal 14 a. kui võib hakata lahjat alkot tarbima.
Ostsin viimati 6 paki õlut saksamaal 2a tagasi./ 5. jaanuar 2019 13:52
Mul on töökaaslane kes joob praktilsielt kõik palga maha - tööle jõuab ehk poolest kuust, tavaliselt joob nädala-kaks jutti. A noh, ega midagi kommenteerida ei ole ka.
Näiteks jõulud ja aastavahetus kulus 0 euri alkole, vahuveini võtsin 1. jaanuari hommikul aga seda on kapis 4-5 pudelit juba paar aastat olnud seal, juurde osta ei ole mitme aasta jooksul plaanis.
Jaa, olen saksamaal näinud tänaval, päise päeva ajal tantsivaid ja taidlevaid, väga kummaliselt ja agressiivselt käituvaid kujusid - see ei ole muidgi ju joove :D Sama kehtib muide ka USA kohta, seal isegi hullem - iga väiksema tänavanurga peal on mõni kokast l0llikstõmmanud tegelane :)
Jumala õige - eestlane kulutab pigem alkoholile kui nt. toidule ja siis käib virin taevani - vaesus, lapsed näljas, pole riideid selga panna!!! Appi! Valitsus ei hooli!! Esmalt tuleks kaineks saada, armas kaasmaalane.
Kahtlustan , et kõige vähem raha ja sellest suurem osa läheb just alko peale , nendel, kes protestivad küll farmide, küll tselluloosi tehase vastu, küll karuslooma ja kalakasvanduste vastu. Ja siis nutavad , et raha pole (va tubaka ja alko peale9 ja tööd samuti pole. ;)
Näita mulle ka üks 25-30a, vaba-vallaline ja lasteta, karske nii alkost kui nark0st, kuluks üks niisugune ära, et ka pere luua. Mina joon, aastas paar korda võtan, sünnipäeval klaas veini, aastavahetusel pokaal vahuveini. Ei tohiks olla väga palju?
Ikka "joovad" muid joovastavaid aineid, neid müüakse hämaralt, ilma sentigi makse maksmata ja tavaliselt on need pulbri või tableti kujul. Ainus häda on seal, et varemed mis inimesest järgi jäävad nende asjade tarbimisel, peab ühiskond korda tegema - ei maksa nende ainete edendajad ju ainsatki maksu, samas kui alkoaktsiisist läheb ülisuur osa sotsiaali ehk ka ravirahaks.
Mul valitsusele küsimus! Miks Lätist ostetud läti õlletaara saab Eestisse äraanda ehk siis taaskasutada, aga sealt ostetud eestist pärit alkoholi (taarat) mitte?? Mul poogen sellest 10-st sendist, võin vabalt prügikasti visata, aga ikkagi miks nii??
see statistika ikka öige on, siis on riigiisad ikka väga totrad oma körge aktsiisiga. Kui ostetaks Eestist, Läti asemel, siis jääks ikka üht-teist riigi rahakotti, ilma et aktsiis nii körge oleks nagu praegu.
kuule ivan, see sinu peremehe ja piitsa teema rohkem su isamaaga seotud st sinu rahvaga! Eestlane rohkem niisugune isetegija ja ei looda valitsejate peale! Nii, et räägid iseendale vastu!
Kus kohast sellised numbrid pärinevad?Mul on päris suur tutvusringkond ning ma ei tea kedagi,kes sellise summa eest alkoholi naha vahele ajaks....küll aga tean et veetakse ämbritega alkot Soome ja Rootsi-neil nüüd nii pikk maa ju Valka või Iklasse sõita,lihtsam eestlastel tuua lasta...
Kui mingist nähtusest või trendist kirjutatakse, siis leidub ikka neid, kes tahaksid, et juures oleks nimekiri nendest, kelle kohta see ei kehti. Iga vähegi mõtlev inimene saab aru, et ükski nähtus ei saa kõikide kohta kehtida.
Kes on muutnud inimese selliseks? Vale suhtumine ja omakasupüüdlik ärimudel,kus inimesele pole loodud arenemisvõimalusi. https://www.youtube.com/watch?v=j9awV72scLE Mida me aru oleme sanud?
üldistada ei saa ega tohikski. mina ostsin Rimist viimati veini ca 5 a tagasi. aastaga tarbin umbes 2 - 3 lahjat jooki . isegi 31.dets. õhtul joome alati perega laste-vahujooki .
Meenub anekdoot,kus mees tuleb koju,vaatab köögikappi ja annab naisele vastu vahtimist.Öeldes,et-kuradi priiskaja.Viimase raha eest pool leiba ostnud.Omal pole viinatilkagi majas.
Mida vaesem seda enam juuakse. Teine erand on see et rikurite lapsed on kõige suuremad laps joodikud. See pärast rikastelt raha ära ja vaestele selle võrra juurde. Ehk lõpeb see alko probleem
ja alko vahele saab võrdusmärgi panna või aitavad mingid muud rahvused "statistikat" korrigeerida. Ennegi raha ja huvid eestlaste kahjuks rolli mänginud, ajaloos. Suvalisi tõlgendusi igas vallas. Pole joodiku laps(ed) ilmtingimata "pärija(d)", liiga hea elu peal tasuta (kasvõi maksumaksja arvel) jooma sattunu(te) oma(de) puhul polegi nii kindel... kuigi puuduva tähelepanuga mõlemal juhul tegu. Nappus annab rahale ja ajale väärtuse, nappiva arusaamise puhul "aitab" keegi ikka taskuid tühjendada. Mida palju on, läheb palju ka raisku, sh raha...
Aga tõstame õllepudeli hinna 25-le, siis saab raporteerida peale 4 õlle joomist, et eestlane kulutab alkoholile nt 2/10 palgast - ikka RÄIGED joodikud.
Mitte kõik puuetega inimesed ei ole joodikud vaid enamikele joodikutest on vormistatud puue. Seda ikka selleks, et töölkäimine joomist ei segaks. Tean päris mitut koolivenda kes umbes 50-aastastena on heal juhul 10 aastat tööd teinud. Ülejäänud aeg on kulunud joomisele.
sinu raha! aga ära pärast toetusi nõua. sest sel ajal, kui mina iga kuu kõrvale panen, uputad sina oma mured pudelisse/naudid seda märjukest. nahaalne oleks midagi hiljem nõuda.
Need ei joo ja käivad tööl. Hädas on lihtinimesed, ekre ja KE valijad, need kes kulakut orjama pole nõus. Neil ikka väga raske, loe komme netist! Õudne nälg, bensiin kallis ja Läti kaugel, polegi midagi siin õudses riigis õigel mehel teha
Tehke palgad ja õlle hinna nagu Saksamaal ja siis vaadake, kuidas eestlase kulutused alko peale kukuvad Euroopa ühe ühte väiksemate sekka, IoIIpead. ;)
74 euri on keskmine. Kuna mõned ei tarbi üldse, siis suurele osale peredest võib teha 150 euri alkole ja sigarettidele. Samas PM gallupis 4000-st küsitletust üle 50% väidavad, et tulevad toime vaevalt palgast palgani või tuleb alati puudus. Järeldus saab olla, et raha pole vähe, vaid on valed tarbimisharjumused.
Võrreldes teiste Euroopa riikidega. Inimeste ostuvõime ju ei tõuse kõigi nende hinnatõusude kõrval, järjest vähem raha jääb igapäevaseks toimetulekuks. Lasteaiaaksude tõusud on kiiremad kui lastetoetuse tõus jne. Maja on pime, isegi valgustusele kulutamist ei saa lubada ja seda meie pimedas kliimas. Preahju kasutamine on ammu välistatud, mujal on selle nimi energiavaesus, aga Eestis pole seda mõistetki, siis pole ka probleemi.
Nii väikese raha eest juua saab? Eestis kindlasti mitte. Seal oli klaas õlut toidu kõrvale natsa alla €10 Minu arust on see alati nii olnud, et mehed joovadki palgad maha ( kui neil üldse mingi palk olemas on) Juba 40 km Tallinnast väljaspoole on pisike Saida sovhoosikeskus . Joodi seal 80, 90, 2000 ja ma usun , et juuakse ka tänapaeval . Juba 80-date lõpus oli kohutav elu! No mis seal tänapaeval toimub, ei taha mõeldagi! Eestis üldse juuakse meeletult. Kultuur on selline
Mis teil on probleem? Lips kägistab või? Mees kes tahab pudeli viina õhtus sest normaalne elu tundub hall, ostab pudeli viina. Seda ei mitte mingi jõu maailmas piira. Ja kuid pudel läheb kalliks, raha säästetakse laste hobbidest ja toidu kvaliteedist. Riikid kus on odav viin suhtes palga, on kõige väiksemad alkoprobleemid. Minge Austria, Hispaania, USA, Saksamaa tänavale ja seal pole näha mitte ühtegi inimist purjus. Minge Helsingisse või Stockholmi ja iga teine inimine tänaval paistab nagu Christer Petterson. Ainult viis piirata alkoprobleemid, on tühistada alkoaktsiis täielikult.
Neil ei ole mingeid fakte, isegi alkoholi ostmine veel ei tähenda, et ma selle endale sisse ajaks. Naera selle hüsteeria peale või ära loegi pealkirjast edasi.
Minu pere, minu astuses olevad 32 peret, neist peredest pole ühtegi kes oma palga maha jooks. Kooralikud pered. Mulle see üldistamine ei meeldi. Ma tahan fakte.
Meie pere, minu sõprade pered, töökaaslaste pered- ma ei tea kedagi kes palga alkoholi peale raiskaks. Kes on need müstilised eestlased kelle tõttu eestlasi niimoodi üldistatakse?