Maailm

Häkkerid lekitasid sadade Saksa poliitikute privaatseid andmeid ja eravestlusi (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. jaanuar 2019 16:25
Angela Merkel sattus küll ka häkkeri ohvriks, ent tema õnneks ei lekkinud tema kohta midagi märkimisväärsetFoto: AFP/Scanpix
Mitmesaja Saksamaa poliitiku andmed ja netivestlused lekkisid detsembrikuu jooksul netiavarustesse, ent avastati see alles sel neljapäeval, vahendab Guardian. Häkkerid said ligi ka kantsler Angela Merkeli andmetele. Kuid paljud lekkinud dokumendid võivad aga olla võltsitud.

Ühe Twitteri-konto kaudu lekkis erinevate Saksa poliitikute, samuti mõnede kuulsujste ja meediategelaste tundlikke andmeid detsembrikuu vältel iga päev. Andmete seas olid poliitikute kodused aadressid, telefoninumbrid, erakonnasisesed dokumendid, krediitkaardiinfo ja eraviisilised netivestlused.

Samal teemal

Saksa valitsuse pressiesindaja sõnul mõjutas kuritahtlik andmete lekitamine poliitikuid kõigist valdkondadest: Bundestag, Euroopa parlament, kohalikud valitsused. Ainus erakond, kelle liikmed häkkeritest puutumata jäid, oli paremkonservatiivne AfD (Alternative für Deutschland). Kõige suuremaks ohvriks näib olevat roheliste partei.

Lekkis ka kantsler Angela Merkeli meiliaadress, samuti mitmed kirjad, mida Merkel oli kas saatnud või ise adressaadiks olnud, kirjutab Saksa meedia. Kuid valitsuse esindaja kommenteeris, et Merkeli kantseleist mingit valguskartlikku infot ei lekkinud.

Ehkki andmete seas oli palju tundlikku materjali, ei olnud seal midagi otseselt poliitiliselt inkrimineerivat. Küll aga näiteks mitmeid vestlusi, mis puudutasid poliitikute perekonna- ja eraelu.

Väidetavalt on paljud lekkinud andmed üldse fabritseeritud. Sotsiaaldemokraadist parlamendiliige Florian Post ütles Saksa meediale, et vähemalt üht temale omistatud tekstisõnumit polnud tema elu sees näinud ega kirjutanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee