Eesti uudised

Noorte teadmised seksist on head, koolitamist vajaksid vanemad inimesed (21)

Eesti Päevaleht, 4. jaanuar 2019 07:37
Seksuaaltervise teemaline reklaamplakat.Foto: Tairo Lutter
Koolide seksuaalhariduse õppekavad on asjalikud, kuid napib pädevaid õpetajaid, kes räägiksid lastele seksist kompleksivabalt.

Eesti seksuaaltervise liidu projektijuht Gea Kangilaski ütleb, et võime olla Eesti koolide seksuaalkasvatusega igati rahul, sest suguhaigusi ja soovimatuid rasedusi on meil vähem kui kunagi varem: pigem on probleeme 40aastaste ja vanematega, kes tegelikult seksi ja kondoomi kasutamise kohta koolitamist vajaksid. 

"WHO andmeil on Eesti koolide ja ka lasteaedade seksuaalkasvatuse tase kindlasti regiooni paremaid, see on kättesaadav ja läbivalt õppekavas," sõnab Kangilaski, kuid lisab, et õpetajaid, kes seksuaaltervise teemadel noortega vabalt vestelda suudaksid, napib.

"Liiga vähe tähtsustame seksuaalkasvatuses rõõmu, mida võivad rahuldust pakkuvad suhted inimesele anda, liiga tihti keskendutakse haiguste ja raseduse ennetamisele ning perekonna loomisele, eelkõige laste saamise aspektist. Noorele inimesele jääb see niimoodi ehk kaugeks teemaks," ütleb Kangilaski ning toob välja, et oluline oleks käsitleda ka neid teemasid, mis on seotud näiteks mõlema osalise entusiastliku nõusolekuga, sellega, kuidas omavahel neist teemadest rääkida, pornograafia leviku ja mõjuga, soo- ja seksuaalsuhete ning stereotüüpide mõjuga ühiskonnas.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee