Eesti uudised

Uusaastaööl Võrus maha põlenud maja süttis konist (11)

Arvo Uustalu, 3. jaanuar 2019, 22:50
SÜTTIS KONIST: Kuigi maja lähistel lasti taeva poole sadu rakette, põles see maha hooletu suitsetamise tõttu.Foto: Aldo Luud
1. jaanuaril pärast kella viit hommikul põles Võrus Okka tänaval ühekorruseline elumaja, millest jäid püsti vaid tellisseinad. Veel kaks päeva hiljem arvavad kohalikud, et maja süütas ilutulestikurakett. Tegelikult läks maja põlema  suitsulembese elaniku konist.

Et maja süttis ilutulestikuraketist, oli päästeameti pressiesindaja Marek Kiige sõnul üks esialgsetest versioonidest, ning see käis läbi ka kohalikust ajakirjandusest. Versiooni toetas seegi, et Okka tänava maja lähistel ja selle kõrval Laane tänaval lasti uusaastaööl taevasse sadu rakette. „Siin arvavad küll kõik, et läks raketist põlema. Kogu Laane tänav oli paugutajaid täis ja tuul oli tugev. Kas nüüd hommikul kell viis enam keegi raketti laskis, aga kuskile võis väike tulekolle ju jääda,“ arutleb kõrvalasuvas kortermajas elav Jevgenia. 

Kiik kinnitab, et põlengu põhjustas siiski majaelaniku hooletu suitsetamine. „Verandal oleva tugitooli vahele oli pudenenud põlev suitsukoni, mis süütas tooli ja sealt edasi veranda ning maja,“ räägib  ta.

Neli Okka tänava majas olnud inimest said hoonest välja omal jõul, kuid üks suitsu sisse hinganud mees vajas kiirabitöötajate abi. Päästjad olid paar nädalat tagasi maja elanikke külastanud, neile tuleohutusalast nõu andnud ning ruumidesse suitsuanduri paigaldanud. Kahjuks selgus, et andur oli laest alla löödud ja kaotsi läinud.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee