Eesti uudised

Elurikkuse Erakonna asutajaliige Anzori Barkalaja astus erakonnast välja (41)

Liina Hallik , 3. jaanuar 2019 19:55
Endine Elurikkuse Erakonna eestvedaja Anzori Barkalaja Foto: ALDO LUUD
Elurikkuse Erakonna üks eestvedajaid ja asutajaliikmeid Anzori Barkalaja teatas, et astub Elurikkuse Erakonnast välja. Põhjuseks toob Barkalaja oma liigse kurjuse. Poliitikast sootuks kõrvale mees jääda ei kavatse. 

Barkalaja ütles Õhtulehele, et konkreetse põhjenduse oma lahkumise tagamaadest andis ta koos lahkumisteatega ERE juhatusele. „Usun, et üksikasjades on see pigem areneva ning loodetavasti õppiva organisatsiooni siseküsimus,” selgitas Barkalaja. “Üldiselt saan öelda, et võib olla olen ma liiga kuri inimene. Asi pole ERE poolt seatud visioonis ja viies eesmärgisihis, sellega on kõik korras. Andku uus aasta erelastele energiat nende eesmärkide suunas liikumiseks ja tarkust teha asjakohaseid valikuid!”

Samal teemal

Poliitikast Barkalaja päris kõrvale jääda ei kavatse. “Poliitikast pole paraku võimalik kellelgi ennast kõrvale hoida, kui just täieliku sise- või välispaguluse kasuks ei vali. Eesti on lihtsalt liiga väike ja enese ära peitmiseks tuleb väga rikas olla,” märgib endine Elurikkuse Erakonna eestvedaja. “Samas pole mul nähtavasti erakonnategevuseks piisavalt vilumust, et peita enese eest asju, mis naha alt sügelema ajavad.”

Barkalaja nendib, et ühist erakonnaidentiteeti pole ta enam nõus tundmatute võõrastega jagama. “See on nagu natuke vaimse hügieeni küsimus. Aga kuivõrd senise, konveieripõhise vabrikumudeli pealt tuleb Eesti haridussüsteem kiiremas korras asjakohasemale üle viia, siis on võimalik, et konkreetsete ja vettpidavate kokkulepete pealt on võimalik tulevikus koostööd teha ka mõne erakondliku moodustisega.”

Esialgu jätkab Barkalaja tööd Tartu Ülikoolis ja MTÜs Parem Ilm.

Samal teemal

08.01.2019
Elurikkuse erakond sai lõpuks ometi programmi valmis
13.00.2019
GALERII | Elurikkuse erakond valis peaministrikandidaadiks Mihkel Kanguri
07.11.2018
Elurikkuse Erakond sai oma liikmed ka roheliste hulgast
15.10.2018
Elurikkuse Erakond edastas kohtule registreerimisavalduse: see on suur asi, et üle 500 inimese kahe kuuga kokku tuli!