Maailm

Saudi Araabia plaanib hukata viis väidetavalt Khashoggi mõrvaga seotud isikut (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. jaanuar 2019 18:59
Jamal Khashoggi mõrvati kodumaa konsulaadis IstanbulisFoto: Reuters/Scanpix
Neljapäeval teatas Saudi Araabia riikliku uudisteteenistuse vahendusel, et kavatseb taotleda viiele ajakirjanik Jamal Khashoggi mõrvas väidetavalt osalenud mehele surmanuhtlust.

Prokuröride sõnul tuli koos advokaatidega kohtusaali 11 kahtlusalust, keda süüdistatakse ajakirjaniku tapmises osalemises. Mis sai aga veel seitsmest kahtlusalusest, riigimeedia teatest ei selgu. Eelnevalt teatasid saudid, et vahistatud on 18 inimest. Kuhu ülejäänud kadusid või kas nad mõisteti õigeks, pole teada. Saudi võimud keeldusid asja täpsemalt kommenteerimast.

Samal teemal

Kohtu ette toodud isikutest viiele taotleb prokuratuur surmanuhtlust. Mis on nende ja ülejäänud kuue nimed, ei avaldatud. Küll aga väljendab saudi prokuratuur muret Türgi võimude pärast. Khashoggi tapeti Istanbulis Saudi Araabia konsulaadis. Saudid kurdavad, et türklased ei vasta nende päringutele tõestusmaterjalidega tutvuda. Türgi ametnikud on endi sõnul andmeid jaganud.

2018. aasta 2. oktoobril jalutas saudi ajakirjanik Jamal Khashoggi Türgis Istanbulis asuvasse kodumaa konsulaati, kus ta mõrvati. Enne tema tulekut saabusid konsulaati saudi eriagendid, kes ajakirjaniku seejärel tapsid ja tema surnukeha tükkideks saagisid. Khashoggi oli Saudi kuningapere suhtes kriitiline ajakirjanik, kes töötas USA ajalehes Washington Post kolumnistina.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee