Eesti uudised

Valitsus ei arutanud Põhja-Kiviõli maade sundvõõrandamist (8)

LISA KOMMENTAAR

RS2 to 14:14 3. jaanuar 2019 15:07
Sinu poolt välja toodud rajatised teenivad kogu riigi rahva huve. Kelle huvis on see põlevkiviõli tehas? Kui tahavad teenida siis lepigi ise omanikega kokku ja maksku oma raha eest. Mitte, et tahavad maksumaksja raha riigi käest välja meelitada, õli ekspordi pealt rikaks saada ise midagi vastu andmata. Miks need maaomanikud ei või samamoodi viisakat raha teenida, et oma valdustest loobuvad?
RS2 to 14:14 3. jaanuar 2019 15:02
Mis põlevkiviõli tootmisel on ühist nende rakendustega mis sina üles lugesid? Sinu toodut rajatised teenivad kogu riigi rahva huve. Siin aga punt rikkureid tahavad meie raha eest teiste käest maad saada, seda meie kõigi varast tühjaks tõmmata, õli pealt räiget pappi teenida. Las siis teenivad ka need kellele see maa kuulub.
RS2 to ? RS2 3. jaanuar 2019 14:57
Noh? Nüüd sa ütlesid sama mis mina, ainult tunduvalt pikema tekstiga. Mis puutub elektrid, siis seda peaks tootma puiduhakest ja turvast, sest need on taastatavad ressursid, mitte ei lagasta loodust erinevalt kaevandustest. Paraku põlevkivi tehastel pole elektri tootmisega mingit pistmist. Nood saavad meie raha eest rikkaks, kuna ei tao oma pappi vaid tahavad järjekordse milli maksumaksaraha välja meelitada, müüvad selle õli välismaale pappi pistavad enda taskusse ja kolivad kuskile Marbellale. Meie aga jääme tühjade taskutega siia *ittahunnikusse kI0aaki edasi jääma.
? to RS2 3. jaanuar 2019 14:23
Aga elektrit ning keemiakaupu sa ometigi vajad? Või pooldad selle kõige mujalt importimist? Ainult et nende importimise eest tuleb siis ka maksta. Raha riigist välja. Ja millega, kui me ise mitte midagi ei tooda? Ning inimestel pole tööd. palka ega riigile ei laeku maksuraha. Muidugi ei peaks erafirma jaoks maad välja ostma mitte riik, s.o. maksumaksja vaid plekkima peaks ikka maa ostja ise, s.o. erafirma. Riik peaks olema vaid vahendaja ning normaalse hinna välja arvutaja rollis, et kumbki pool teist petta ei saaks. Ning muidugi peaks jääma ka hinna vaidlustamise võimalus kohtu teel.
to RS2 3. jaanuar 2019 14:14
Võieivahind ja mõistlik hind on kaks iseasja. Ja väljapressimine veel lisaks. Kui annaksime maaomanikule absoluutselt õiguse, siis poleks võimalik enam mitte midagi suuremat ja ühiskonnale vajalikku ehitadagi. Ei lennuvälja, sadamat, gaasitrassi, kõrgepingeliini, polügooni, haigakompleksi, kaitserajatist, maanteed, raudteed ega muud. Sest alati leiduks mõni kangekaelne või saamahimus isik, kes püha omanikuõigust kasutades nõuaks oma maalapikese eest sajakordset hinda, et ratsa rikkaks saada. Muusas, vajadusel maa sundvõõrandamist praktiseeritakse isegi eraomandi pühamass kantsis, USA-ski.
Rs2 to !!! 3. jaanuar 2019 12:29
Mõistlik hind?? Kas mõistlig hind on see, et mingid rikkurid saavad võileivahinna eest teiste maad ära röövida? Oleks siis mingi eesmärgiga, aga lihtsalt ´lagastatakse kaevandamisega ära. Mis puutub talina kunstiakadeemiat, siis pole midagi hullu, neid (elu)kunstnikuid ja purgi*ittujaid ongi liig palju. Samas kui väärtusi loovaid asjalike töötegijaid annab otsida. See, et mitukümmend milli kõrvale kanditi on rohkem jalle k ü n a juures olevate puu - kide süü. Kuna nemad oma tegude tagajärgede eest ei vastuta.
RS2 3. jaanuar 2019 12:24
Huvitav. Riik ehk maksumaksjad peavad rikkuritele pappi andma maade sundvõõrandamiseks. Ja pange tähele, et meie riigi Türi pead selleks raha leiavad!!
!!! 3. jaanuar 2019 12:00
Mingi mõistlik hind peab ju olema. Sest vastasel juhul võib ahnusest pimestatud maaomanik ju kas või miljardit nõuda ja kogu projekti läbi kukutada. Meenutagem, kuidas ühe korteriomaniku kiuslikkus kukutas aastate eest läbi Tallinnasse plaanitud kunstiakadeemia (või mis tema õige nimetus on). Ja mitukümmend miljonit euroraha korstnasse läks.