Kadriorus trammiliinile kukkunud puu halvas liikluse mitmeks tunniks.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Maarit Stepanov 3. jaanuar 2019 11:19
Kolmapäeval lõõtsunud tormituuled tõid päästjatele tavapärasest neli korda enam väljakutseid. Kokku said päästjad tormi tõttu 132 väljakutset, seisab päästeameti edastatud pressiteates.

"Peamiselt tuli päästjatel tegeleda tormituulte pahanduste likvideerimisega – eemaldati teedele-tänavatele kukkunud puid, käidi kinnitamas või eemaldamas tuulega lahti tulnud katuseplekke ja reklaamtahvleid. Meile teadaolevalt keegi tormi tõttu õnneks vigastada ei saanud," rääkis Päästeameti vastutav korrapidaja Meelis Mesi. Ta lisas, et vaatamata väljakutsete rohkusele ei jäänud ühelegi sündmusele reageerimata.

Kõige enam sai Päästeamet väljakutseid Põhja piirkonnas (78), neist suurim sündmus oli Tallinnas Narva maanteel teele kukkunud puu, mis sulges liikluse mitmeks tunniks.

Kui päevasel ajal tuli päästjatel tegeleda rohkem murdunud puude ja muude lendu läinud esemetega, siis õhtuks muutusid tugeva tuule ja lumesaju tõttu keeruliseks teeolud Ida- ja Lääne-Virumaal. Päästjatel tuli seetõttu abistada teelt välja sõitnud või täis tuisanud teedele lumelõksu jäänud sõidukeid.

"Viimase ööpäeva valguses soovitame aga kõigil inimestel läbi mõelda, kas nemad ja nende kodu on valmis olukorraks, kus õues möllavad marutuuled ning elekter on katkenud. Enamasti ei tule torm nii ootamatult, et selleks valmistuda ei jõuaks. Laadige mobiiltelefonide akud täis, võimalusel hankige lisaks ka akupank. Samuti võiks igas kodus varuks olla mõne päeva jagu joogivett ja toitu," soovitas Mesi.

Kuidas tormiks valmistuda?

·        Korja õuest kokku kerged esemed ja lahtine mööbel.

·        Pargi sõiduk lagedale või garaaži.

·        Sulge kõik uksed ja aknad.

·        Arvesta võimalike elektrikatkestustega. Lae mobiiltelefoni aku, otsi taskulamp jne.

·        Varu joogivett, toitu, patareisid ja autokütust.

Tormi ajal

·        Püsi siseruumides.

·        Ära sõida autoga. Kui sõit on vältimatu, tangi auto ning võta kaasa laetud mobiiltelefon.

·        Sõidukit juhtides vali sobiv kiirus. Arvesta, et teele võib takistusi kukkuda.

·        Tugeva vihma korral peata sõiduk teeserval ning lülita sisse ohutuled.

·        Hoia eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Eesti Energiat numbril 1343 ja häirekeskust numbril 112.

·        Inimvigastuste ja otsest ohtu põhjustavate purustuste korral helista hädaabinumbril 112.

Vaata, mida hädaolukorraks koju varuda SIIT.