Igor GräzinFoto: Tatjana Iljina
Toimetas Maarit Stepanov 3. jaanuar 2019 10:28
Poliitik Igor Gräzin teatas neljapäeva hommikul oma Facebookikontol, et on otsustanud Reformierakonnast lahkuda.

„Mõistan hästi, mida Ronald Reagan mõtles demokraatidest lahkudes oma ütlusega: „Mitte mina ei lahkunud erakonnast, vaid erakond lahkus minust“. Seda Reformierakonda, mille loojate hulgas olin 25 aastat tagasi, ei ole täna enam olemas,“ kirjutas Gräzin.

Ta lisas, et kodanike riigi asemel on ehitatud riigiaparaat, mis hoolib paberitest rohkem kui inimestest. „Vaba majanduse asemel on enam kui kümme aastat ehitatud riigikapitalismi. Erakonna algsed liberaalsed väärtused on kustunud ja minu püüded erakonda nende juurde tagasi kutsuda on osutunud tulutuks,“ kirjeldas ta.

„Reformierakonnale valimisedu soovida oleks ilmselt silmakirjalik. Kuid tänan kõiki erakonnakaaslasi, kellega oleme olnud sõbrad, ja loodetavasti oleme pärast väikest mossitamist ka edaspidi.“

“Reformierakond on vabaühendus ja erakonna liikmetel on loomulikult vabadus otsustada, kas nad kuuluvad meie ridadesse või mitte. Täname Igorit tema panuse eest Reformierakonda ja Eesti poliitikasse tervikuna," kommenteeris Gräzini otsust  Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo.

"Teatavasti on Igoril viimasel ajal olnud üha enam seisukohti, mis erakonna liberaalsest pealiinist erinevad, näiteks skepsis Euroopa Liidu suhtes. Ma siiski usun, et Siim Kallase kirjutatud “Kodanike riigi manifesti” vaim on Reformierakonnas alles, meie jaoks on endiselt võtmeküsimusteks, et Eesti riik ajaks parempoolset majanduspoliitikat, et meil oleks maailma parim ettevõtluskeskkond, et riik sekkuks võimalikult vähe inimeste eraellu ning me austaks inimeste otsuseid ise valikuid teha. Selle parimaks tõestuseks on mitmed erakonna asutajaliikmed, nende seas ka Siim Kallas, kes meie erakonna vaateid endiselt kujundavad ning ka meie valimisnimekirjas kandideerivad,” lisas Keldo.