Maailm

Venemaal vahistatud ameeriklase vend: ta läks sõbra pulma, mitte spioneerima! (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. jaanuar 2019, 20:43
Paul Whelani perekond on endise sõjaväelase turvalisuse pärast väga muresFoto: Whelan Family/Handout via REUTERS
Reedel Moskvas spionaažikahtluse alusel vahistatud ameeriklane Paul Whelan külastas pereliikmete sõnul Venemaad vaid vana sõbra pulmapeol osalemise eesmärgil, vahendab BBC.

FSB pidas 48aastase endise USA sõjaväelase Paul Whelani kinni 28. detsembril, mil mees parasjagu rühmale pulmakülalistele Kremlis asuvaid muuseume tutvustas. Huvilistele muuseumituuri korraldanud Whelan on Vene võimude kinnitusel hoopis spioon ning tegeles kinnipidamise hetkel luuretegevusega.

2. jaanuaril lubasid Vene ametnikud Whelanil konsulaarametnikuga kohtuda. USA välisminister Mike Pompeo sõnas, et tahaks lähemalt tutvuda süüdistustega, mida Whelanile esitati. Lähemalt välisministeerium Whelaniga toimuvat ei kommenteeri.

Paul Whelan teenis aega USA merejalaväes, saavutas 2004. aastal seersandi auastme ning töötab nüüd autoosade tootja BorgWarner heaks julgeolekudirektorina. 2008. aastal lasti ta armeest lahti. Mis olid vallandamise täpsemad asjaolud, pole teada, kuid süüdistused tema vastu olid seotud mingit tüüpi vargusega. Whelani näol on lähedaste sõnul tegemist suure Venemaa-huvilisega, kes on nii tööasjus kui turistina Venemaad korduvalt külastanud. Süüdimõistmise korral võib teda oodata kuni 20aastane vanglakaristus.

15 KOMMENTAARI

l
läks pulma 3. jaanuar 2019, 16:16
aga kas tal ikka on tõend selle kohta, et ei läinud spioneerima...paberil ikka? Näete, Savisaarel pole ka tõendit, et ta puhas nagu prillikivi ja nüüd ikka meie meedia kahtlustab varguses! Ikka TÕEND peab olema ja paberil!
v
vastupidi 3. jaanuar 2019, 16:07
need venemaa sakslased kes Gorbatšovi ajal saksamaale emigreerusid hakkavad nüüd Putini venemaale tagasi tulema, sest nn pagulastega olevat võimatu koos elada saksamaal! Info nende vene-sakslaste omavahelisest arutelust!
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee