Maailm

Uuendatud 3. jaanuaril kell 7.50 ja 14.30

39 HUKKUNUT: Venemaale tuli uusaasta suurõnnetusega (16)

Aadu Hiietamm, 3. jaanuar 2019, 08:01
SÜNDMUSKOHAL: Päästetöötajad jätkavad Magnitogorskis majarusude lahti kaevamist.Foto: TASS/Scanpix
Venemaal Magnitogorski linnas toimus 31. detsembri varahommikul võimas plahvatus Karl Marxi prospektil asuvas kümnekorruselises elumajas. Kahjustada sai 48 korterit, milles elas 120 inimest. 3. jaanuari lõunaks oli rusudest leitud 39 surnukeha ja päästetud elusalt kuus inimest, kass ja papagoi. Seejärel päästetööd lõpetati. 

Esialgse versiooni järgi oli tegemist ühes 12 trepikojaga kümnekorruselise maja ühes teise või kolmanda korruse korteris toimunud gaasiplahvatusega, mis tekitas varingu terves trepikojas ning muutis varisemisohtlikuks ka naabertrepikojad. 

Uurimiskomitee eitab pommiversiooni 

Kohalikus meedias ringleb ka versioon, mille järgi elas korteris, kus plahvatus toimus, Kesk-Aasiast pärit üürnik, kes kavandas terrorirünnakut kaubanduskeskuses. Seetõttu hoidis ta korteris ka lõhkeainet. Veel väidavad mõned meediaväljaanded, et pärast elumajas toimunud plahvatust lendas selle lähistel õhku GAZel tüüpi auto koos kolme terroristiga. 

Venemaa uurimiskomitee ametlik esindaja Svetlana Petrenko eitas pommiplahvatust. „Seoses massiteabevahendites avaldatud teadetega tuleb öelda, et uurijad ei ole seni läbi uuritud rusudest leidnud lõhkeaine jälgi,“ toonitas Petrenko. 

Magnitogorski ime 

Tõelise imena leiti 1. jaanuaril 35 tundi pärast plahvatust rusudest elusalt 11 kuu vanune poiss - Ivan Fokin. Rususid lahti kaevanud päästetöötajad kuulsid ootamatult lapse nutmist.

TÕELINE IME: Majarusudest leiti 35 tundi pärast plahvatust elusalt 11kuune poiss.Foto: Reuters/Scanpix

Neljanda korruse korteris elanud päästetud beebi vigastused on rasked ja ta toimetati Sberbanki juhi German Grefi lennukiga ravile Moskvasse. Sealsed arstid ütlesid kolmapäeval, et väikese Vanja seisund on raske, kuid tema elu ohus ei ole. Hetkel on arstide peaülesanne vältida gangreeni sõrmedes ja paremas jalalabas.

Elus on ka poisi ema ja isa. Arstide sõnul jäi poiss ellu tänu sellele, et ema oli panud ta voodisse ööunele sooja teki alla. Teatavasti on ilma Magnitogorskis praegu väga külm - termomeeter näitab 20 ja rohkem külmapügalat. 

Magnitogorsk on kaevandus- ja tööstuslinn Tšeljabinski oblastis. 31. detsembri pärastlõunal käis seal ka Venemaa president Vladimir Putin. Ta avaldas Ta avaldas hukkunute perekondadele kaastunnet ja lubas kannatanutele materiaalset abi. President külastas haiglas ka vigastatuid. Samal õhtul näidati Venemaa televisioonis juba varem salvestatud presidendi uusaastaläkitust. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul seda seoses Magnitogorski tragöödiaga muutma ei hakatud.

LEIN: 2. jaanuar kuulutati Tšeljabinski oblastis leinapäevaks. Magnitogorskis toodi majarusude juurde lilli ja mänguasju.Foto: TASS/Scanpix

Magnitogorskis jäeti seoses ohvriterohke majavaringuga koheselt ära kõik meelelahutusüritused. 2. jaanuar kuulutati Tšeljabinski oblastis leinapäevaks.  

Samal teemal

1. jaanuar 2019, 09:20
TRAGÖÖDIA: Venemaal lendas kümnekorruseline maja õhku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;