Maailm

Pagulastevihkaja sõitis Saksamaal autoga jalakäijate sekka (49)

Ohtuleht.ee, 1. jaanuar 2019, 20:36
Pagulastevihkaja sõitis Saksamaal autoga jalakäijate sekka. Sündmuskoht 1. jaanuari hommikulFoto: MARCEL KUSCH/AFP/Scanpix
Arvatav paremäärmuslane ja sisserändajate vihkaja sõitis uusaastaööl Saksamaal süürlastest ja afgaanidest jalakäijate sekka, vigastades nelja inimest. Üks neljast kannatanust peab jääma haiglaravile.

Politseinike sõnul üritas 50aastane autojuht kolm korda oma Mercedesega jalakäijaid rammida, vahendas The Independent.

Auto alla jäid Süüria ja Afganistani kodanikud ning sündmuskohalt põgenenud ja hiljem kätte saadud autojuht sõimas vahistamise ajal sisserändajaid.

"Uurijad usuvad, et tegemist oli tahtliku rünnakuga, mida võib seostada autojuhi ksenofoobsete vaadetega," teatas politsei.

Bottropi linna politsei sõnul proovis juht vahetult pärast keskööd alla ajada jalakäijat, kellel õnnestus auto eest ära hüpata. Mees sõitis seejärel kesklinna, kus rammis autoga rahvahulka. Siis suundus ta Esseni linna, kus üritas alla ajada bussipeatuses ootavaid inimesi.

Politsei kahtlustab, et mehel on vaimseid probleeme. Nad ei kinnitanud, kas tegemist oli sakslasega, kuid ütlesid, et ta on pärit Essenist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee