Krimi

Aastavahetus tõi päästjatele 104 väljakutset: 12aastane poiss sai raketiga näovigastusi, mehed lõhkusid käsi (10)

Ohtuleht.ee, 1. jaanuar 2019, 11:10
Tulekahju Saku vallasFoto: Päästeamet
Päästeamet sai aastavahetusel üle Eesti kokku 104 väljakutset, millest ressursimahukaim oli ilutulestiku raketist alguse saanud tulekahju Saku vallas Juuliku külas asuvas OÜ Nurmiko aianduskeskuse kasvuhoonete kompleksis.

Päästeameti vastutava korrapidaja Meelis Mesi sõnul keegi tulekahjudes ei hukkunud, küll aga said inimesed vigastada pürotehnika kasutamisel.

„Päästjad reageerisid kokku neljale sündmusele, kus inimesed said ilutulestiku laskmisel vigastusi. Neist ühel juhul sai Narvas ilutulestiku raketiga näovigastusi 12aastane poiss. Pürotehnikaga ringi käimisel tuleb alati olla ettevaatlik: kasutada neid inimestest ohutus kauguses, iseennast või teisi ohtu seadmata,“ ütles Mesi.

Kogu riigis oli aastavahetusel 56 tulekahjudega seotud päästesündmust, lisaks ka liiklusõnnetused ning abi osutamine kiirabile ja politseile. Silma paistsid arvukad prügikastide põlengud, kokku aastavahetuse öösel 25 korda.

Märkimisväärsed päästesündmused Eestis:

  • 31. detsembril kell 08.40 toimus kaubiku ja sõiduautoga liiklusõnnetus Võru maakonnas Rõngu vallas kus päästjad pidid ühe meesterahva sõidukist välja lõikama. Kiirabi viis kannatanu Tartusse TÜ Kliinikumi Maarjamõisa haigla EMO-sse.
  • 31. detsembril kell 17.52 oli päästjatel väljakutse Tallinnas Kristiine linnaosas, kus korterist tuli suitsu. Tegemist oli toidu kõrbemisega. Kiirabi vaatas vanema naisterahva üle ja päästjad tuulutasid korteri.
  • 31. detsembril 20.34 oli väljakutse Pärnu linnas, kus 3 korteriga majas hakkas vinguandur tööle. Põhjuseks kamina siibri liiga varajane sulgemine. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid selgitustööd. Vinguandur päästis elu!
  • 1. jaanuaril kell 00.04 Tallinnas Mustamäel ilutulestiku laskmisel vigastas meesterahvas kätt, parema käe ühte sõrme. Kiirabi toimetas kannatanu PERHi.
  • 1. jaanuaril kell 00.18 Saku vallas Juuliku külas põles OÜ Nurmiko kasvuhoonete kompleks. Õnneks suutsid päästjad tule levikut tootmishoonetele takistada. Põleng sai alguse ilutulestiku raketist. Tegemist oli ressursimahuka päästesündmusega, kuhu reageeris üle 20 tehnikaühiku. Kell 2.41 tulekahju lokaliseeriti. Tugeva tuule raskendas kustutustöid, järelkustutamisega jätkatakse täna hommikul.
  • 1. jaanuaril kell 00.21 Tartu maakonnas Elva linnas vigastas meesterahvas ilutulestiku raketiga kätt, vigastada sai mitu sõrme. Kiirabi viis kannatanu TÜ Kliinikumi.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Ole hoolikas nii kütmisel kui lahtise tule kasutamisel – nt ära jäta küünlaid järelevalveta ja kasuta mittepõlevast alusest pinda. Kuna kuused on tänaseks juba mõnda aega toas olnud, siis on puud muutunud kuivaks ja tuleohtlikuks ning tuleb olla ettevaatlik.

Veendu, et sinu eluruumis oleks töökorras suitsuandur ning ahju või gaasiseadme olemasolu korral ka vinguandur.

Eestis on veel siseveekogusid, kus jää ei kanna inimest! Vaata päästeameti jääolude kaardirakendust. 

Jääkaart on loodud selleks, et oleks võimalik paremini edastada inimestele infot jääolude kohta meie siseveekogudel.

Samal teemal

1. jaanuar 2019, 09:10
Aasta viimasel päeval juhtus kolm tõsisemat liiklusõnnetust
1. jaanuar 2019, 08:31
FOTOD | Saku vallas algas uus aasta suure tulekahjuga, mille põhjustas ilutulestikurakett

10 KOMMENTAARI

u
uu 3. jaanuar 2019, 06:29
müüme igaühele paugutamise materjali. Kas neid ei saa kasutada halval eesmärgil. See aiandi katastroof oli võibolla õnnetus. Võibolla mitte. Kes teeb ja kas tehakse kindlaks, kuidas neid süütamisohtlikke asju tarvitatakse`Kugu see tuli on võimalik suunata, kui asu ette võtta?
e
3. jaanuar 2019, 06:04
Eestimaa on suur universum maa.
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee