Aastavahetus on tore, aga..Foto: Õhtuleht
Ohtuleht.ee 31. detsember 2019 14:07
Aastavahetus toob tänavatele alati palju inimesi – kes siis ei tahaks ilutulestikku näha? Rahvarohkel üritusel tasuks aga tähelepanu pöörata mõningatele lihtsatele asjadele, et ka teistel oleks hea olla ning ei peaks ise piinlikkusega hiljem meenutama, mille kõigega sai silma jäädud.

Kuna aastavahetus on pidupäev, kus tarbitakse alkoholi ja tehakse pulli – vähemalt nii püütakse televisioonis… –, annab see pidulistele hea baasi alustada uut aastat korraliku prohmakaga. Õhtuleht vaatles oma aastavahetuse pildigaleriisid ning noppis sealt välja mõned õpetlikud näited, mida võiks aastavahetusel silmas pidada. Spontaansed mõtted pole alati head.

Noored hoidmas joogikultuuri madalal. Foto: Õhtuleht
  • Ära ole alaealine, kes joob Vabaduse väljakul viina karastusjoogiga

Ausalt, toonikud annavad sama hea tulemuse ja ei sisalda nii palju suhkruid. Ja pealegi, alaealised ei tohiks üldse alkoholi tarvitada.

Õnnetus ei hüüa tulles. Foto: Õhtuleht
  • Ära lase koos sõbraga oma rakette

Ei ole soovitatav tuua oma rakette rahvarohketesse paikadesse, kus niikuinii on ilutulestiku ametlik korraldaja olemas. Õnnetus ei hüüa tulles ning rakett võib rahva sekka minna. Raketi käest laskmine pole samuti hea mõte, kui sõrmed peaksid kallid olema.

Sir William Wallace ehk Mel Gibson tunneks häbi. Foto: Õhtuleht

  • Ära tule aastavahetusele Šoti meesteseelikus

Nagu öeldud, aastavahetus on alkoholi ja vembupäev ning kui keegi paneb selleks puhuks selga Šoti kildi, arvestamata selle delikaatse riideeseme iseärasusi, on lihtne ennast piinlikkusse olukorda panna.

Õues on ikkagi külm. Foto: Õhtuleht
  • Ära võta riideid seljast

Aastavahetus toimub talvel, mistõttu on ilmad pigem külmad ning on kerge külmetuda, isegi kui on sisse võetud paarsada grammi kangemat.

On küll põnev leida uusi viise, kuidas tubakas põlema panna, aga see viis pole küll eeskujulik. Foto: Õhtuleht
  • Ära süüta tubakatooteid säraküünlaga

Võid kõrvetada saada.

Ai-ai. Foto: Õhtuleht
  • Ära pane kätt säraküünlasse

Tagajärjed on printsiibis samad, mis tubakatoodete süütamisega, aga kõrvetus on lihtsalt kraad kangem.

Nuuks-nuuks. Foto: Õhtuleht

  • Ära võta koera kaasa

Aastavahetus on loomadele väga stressirohke, sest paugutamine on nende jaoks midagi võõrast ja ehmatavat. Loomasõbrad on viimastel aastatel teinud jõudsalt teavitustööd ning nüüd on nii mõnigi omavalitsus võtnud lemmikloomade heaolu arvesse aastavahetuse programmi koostades ja tulevärgi sootuks ära jätnud.

Puualused pole prügikastid. Foto: Õhtuleht
  • Ära jäta taarat maha

Aastavahetus tekitab palju prahti ning klaasikilde tuleb paratamatult kokku pühkida. Ole kultuurne ja pane taara ikka prügikasti.