Elizabeth Warren novembris toimunud vahevalimiste järel BostonisFoto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 31. detsember 2018 15:58
Ühendriikide poliitik Elizabeth Warren teatas uusaastatervituses toetajatele, et hakkab valmistuma presidendivalimisteks, vahendab ABC News. Warrenit on võimalikuks presidendikandidaadiks peetud varemgi.

69aastane Elizabeth Warren on Massachusettsi osariigi senaator, demokraatide partei esindaja. Selle aasta sügisel võitis Warren taas koduosariigis vahevalimised. Ta on üks tuntumaid demokraate.

Warren on poliitikas ennekõike tuntud tarbijakaitse aktivistina. Tema juhtimisel sai alguse Ameerika tarbijate finantskaitse büroo (U.S. Consumer Financial Protection Bureau). Samuti on ta pankade regulatsiooni ja järelvalve häälekas toetaja.

Elizabeth Warren on olnud praeguse presidendi ja oma võimaliku tulevase rivaali Donald Trumpi pilaobjektiks. Warren sattus põlisameeriklaste seas ebasoosingusse, kui teatas, et on indiaani päritolu. Ehkki ta lasi teha DNA testi, mis tõestas, et mitmed põlvkonnad tagasi oli tema esivanemate seas tõepoolest põlisverd inimesi, peavad tšerokii hõimu esindajad, kelle osaks Warren väidab end kuuluvat, tema väiteid ja DNA testi halva maitse märgiks. Trump haaras võimalusest ja kutsub Warrenit pilkavalt „Pocahontaseks“.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

ekspert 1. jaanuar 2019 00:43
Korralik naljanumber. Trump on alles 2 aastat president olnud. Kokku on ta seda 6 aastat.
tonn 1. jaanuar 2019 19:37
usa on 4aastat otu ekspert oled
inimkonnale 31. detsember 2018 21:50
Psalmid (Laulud) Jumala sõna ülistus 119:1 Õndsad on need, kelle elutee on laitmatu, kes käivad Issanda Seaduse järgi! 2 Õndsad on need, kes peavad tema tunnistusi ja nõuavad teda kõigest südamest, 3 kes ei tee ka ülekohut, vaid käivad tema teedel! 4 Sina oled käskinud oma korraldusi hästi pidada. 5 Oh, et mu elutee oleks kindel, et ma peaksin su määrusi. 6 Siis ma ei jää häbisse, pannes tähele kõiki su käske. 7 Ma tahan sind tänada õiglasest südamest, õppides su õiguse seadusi. 8 Ma tahan pidada su määrusi, ära mind hülga päriselt!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS