Maailm

Esimene demokraat teatas, et valmistub 2020. aasta USA presidendivalimisteks (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. detsember 2018 15:58
Elizabeth Warren novembris toimunud vahevalimiste järel BostonisFoto: AP/Scanpix
Ühendriikide poliitik Elizabeth Warren teatas uusaastatervituses toetajatele, et hakkab valmistuma presidendivalimisteks, vahendab ABC News. Warrenit on võimalikuks presidendikandidaadiks peetud varemgi.

69aastane Elizabeth Warren on Massachusettsi osariigi senaator, demokraatide partei esindaja. Selle aasta sügisel võitis Warren taas koduosariigis vahevalimised. Ta on üks tuntumaid demokraate.

Warren on poliitikas ennekõike tuntud tarbijakaitse aktivistina. Tema juhtimisel sai alguse Ameerika tarbijate finantskaitse büroo (U.S. Consumer Financial Protection Bureau). Samuti on ta pankade regulatsiooni ja järelvalve häälekas toetaja.

Elizabeth Warren on olnud praeguse presidendi ja oma võimaliku tulevase rivaali Donald Trumpi pilaobjektiks. Warren sattus põlisameeriklaste seas ebasoosingusse, kui teatas, et on indiaani päritolu. Ehkki ta lasi teha DNA testi, mis tõestas, et mitmed põlvkonnad tagasi oli tema esivanemate seas tõepoolest põlisverd inimesi, peavad tšerokii hõimu esindajad, kelle osaks Warren väidab end kuuluvat, tema väiteid ja DNA testi halva maitse märgiks. Trump haaras võimalusest ja kutsub Warrenit pilkavalt „Pocahontaseks“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee