Maailm

FSB pidas Moskvas kinni Ameerika kodaniku, keda süüdistab spioneerimises (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. detsember 2018 13:10
Foto: AFP/Scanpix
FSB sõnul on vahistatud USA kodaniku nimi Paul Whelan. Peale selle, et mees nabiti Moskvas kinni 28. detsembril ja et talle esitati süüdistus spionaažis, ei ole FSB ühtki muud detaili avaldanud.

BBC ja CNN kirjutavad, et süüdimõistmise korral ootab Whelanit 10-20 aasta pikkune karistus. Samas ei ole USA väidetava spiooni kohta mingit ametlikku teadaannet teinud. FSB tegi teate spiooni tabamisest aasta viimasel päeval.

Samal teemal

Venemaa ja USA, aga ka vene-briti suhteid pingestasid sel aastal Salisbury närvimürgirünnak ja Ühendriikides vahistatud Maria Butina juhtum. 13. detsembril tunnistas Butina end süüdi Vene mõjuagendina töötamises. Butina sõlmis lähedasi suhteid mitmete USA vabariiklaste parteiga seotud isikutega, sealhulgas intiimsuhe partei ametniku Paul Ericksoniga. Naine saavutas prokuratuuriga kokkuleppe, mille järgi jagab edaspidi infot Ameerika võimudega.

Märtsis saatis Suurbritannia ühes paljude Lääne liitlastega kodumaale tagasi enam kui 100 Vene diplomaati. Briti valitsus süüdistab Salisburys toime pandud närvimürgirünnakus endise Vene spiooni ja briti kodaniku Sergei Skripali ja tolle tütre vastu Venemaa valitsust. Moskva eitab neid süüdistusi jätkuvalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee