Maailm

VENE OHT? Stockholmi teletorn jääb avalikkusele suletuks (18)

Aadu Hiietamm, 31. detsember 2018 11:30
155 meetri kõrgune Kaknäsi teletorn Stockholmis jääb turvakaalutlustel avalikkusele suletuks.Foto: Aadu Hiietamm
Rootsi pealinna vaatamisväärsuste hulka kuuluv Kaknäsi teletorn (Kaknästornet) jääb avalikkusele suletuks, teatas ajaleht Dagens Nyheter. Torni haldav riigiettevõte Teracom nimetas esmalt sulgemise põhjuseks rahapuudust. SVT andmetel on aga sulgemise tegelik põhjus hoopis see, et mõni vaenulik välisjõud võib seda olulist kommunikatsioonitorni kasutada oma huvides.

Teletorni julgeoleku eest vastutav Teracomi turvaülem Johan Petersson ei soovinud öelda, milline konkreetne riik ohtu kujutab. Rootsi kaitsepolitsei Säpo on aga hoiatanud, et välisriikide luuretegevus Rootsis muutub järjest aktiivsemaks ning kõige suurem ohuallikas on Venemaa. SVT leiab, et just Säpo niisugune hinnang mõjutas Teracomi otsust sulgeda Kaknäsi teletorn külastajatele.

155 meetri kõrgune (koos antenniga 170 meetrit) Kaknäsi teletorn valmis pärast neli aastat kestnud ehitustöid 1967. aastal. Arhitekt Bengt Lindroosi projekteeritud ehitis asub Djurgårdeni linnaosas keset suurt parki. Populaarses turismiobjektis asusid restoran, kohvik ja suveniirikauplus ning külastajad käisid tornist avanevat vaadet nautimas.

Vaade Kaknäsi teletornist Stockholmile. Foto: Aadu Hiietamm

Tegelikult suleti teletorn juba septembris. Siis toodi põhjuseks kustutussüsteemi remont. Uudis, et torn jääbki suletuks, tuli aga avalikkusele üllatusena. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee