Maailm

Uuendatud kell 14.50, 17.50 ja 19.30 ja 1. jaanuaril kell 9.00

TRAGÖÖDIA: Venemaal lendas kümnekorruseline maja õhku (52)

Toimetas Aadu Hiietamm, 1. jaanuar 2019, 09:20
Sündmuskohal.Foto: AFP/Scanpix
Venemaal Magnitogorski linnas toimus 31. detsembri öösel kell 4 kohaliku aja järgi võimas plahvatus Karl Marxi prospektil asuvas kümnekorruselises elumajas, vahendab Interfax. Esialgsetel andmetel sai kahjustada 48 korterit, milles elas 120 inimest. 1. jaanuari hommikuks oli rusudest leitud kaheksa surnukeha ja päästetud elusalt viis inimest. 36 inimese saatus on teadmata.

Sündmuskohal töötavad sajad päästjad. 31. detsembri õhtul nimetati hukkunute arvuks seitse, kuid pisut hiljem vähendati see number tagasi neljale ning uusaastahommikul tõsteti taas seitsmele ning seejärel kaheksale.

68 inimest loeti teadmata kadunuks. Neist osa aga ei viibinud plahvatuse ajal kodus ning 1. jaanuari hommikuks 36 inimese saatus.

Sündmuskohal.Foto: AP/Scanpix

Elusalt leiti rusudest viis inimest.

Sündmuskohal.Foto: Reuters/Scanpix

Võimude esialgseil andmeil oli tegemist ühes teise korruse korteris toimunud gaasiplahvatusega.12 trepikojaga maja valmis aastal 1973. Plahvatus tekitas varingu ühes trepikojas ning muutis varisemisohtlikuks ka naabertrepikojad. Päästjate hinnangul kulub rusude läbi vaatamiseks vähemalt kaks ööpäeva.

Magnitogorsk on kaevandus- ja tööstuslinn Tšeljabinski oblastis.

Vladimir Putin Magnitogorskis päästetööde operatiivstaabis toimunud nõupidamist juhtimas. Foto: Reuters/Scanpix

Eile pärastlõunal saabus sinna seoses majaplahvatusega Venemaa president Vladimir Putin. Ta avaldas hukkunute perekondadele kaastunnet ja lubas kannatanutele materiaalset abi.  President külastas haiglas ka vigastatuid. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul president seoses Magnitogorski tragöödiaga juba salvestatud uusaastaläkitust ei muuda.

Magnitogorskis jäeti ära kõik meelelahutusüritused. 2. jaanuariks kuulutati Tšeljabinski oblastis välja lein. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee