Eesti uudised

AASTA 2018 LOOMARIIGIS: surmav konn, kodutu karu ja teised (1)

Siim Randla, 30. detsember 2018 20:43
Foto: Lõuna prefektuuri Facebooki lehekülg
Õhtuleht võtab kokku loomade/lindudega seotud seigad 2018. aastal!

Mailis Repsi koer põhjustas naabritele peavalu

Vähe sellest, et haridusminister Mailis Reps kannab hoolt oma kuue lapse eest. Tal on kodus ka neli koera, kellest üks on eriline naaskel. Nimelt on Bostoni terjeri Betsy suur kirg enese aia alt väljakaevamine, kirjutas Kroonika.  Et see oli juba neljas kord, olid Repsi naabrid turris – nad tundsid muret nii looma kui ka enda turvalisuse pärast.

Karupere otsis Raplas öömaja

Detsembris leidsid kohalikud elanikud Raplas Lepiku tänava lõpust garaažide vahelt suure hulga lumme jäetud karujälgi. Öisele külaskäigule viitavad märgid kuulusid emakarule ja tema kolmele pojale, kes olid otsustanud millegipärast just selle maakonnakeskuse servast läbi tatsuda, kuigi tegelikult oleksid nad pidanud juba ammu talveund magama.

 Saaremaal tekitasid aga  juulis kõneainet kaks omapäi jäänud karupoega, kes võisid ühe uurimisversiooni järgi omapäi jääda pärast seda, kui nende ema tapeti, kirjutas Saarte Hääl. Mõmmikutele karuteene tegijat selgitab välja keskkonnainspektsioon, kes alustas inimestele oma sõprust pakkunud karupoegade loodusest eemaldamise asjus väärteomenetlust. 

Politseimajas elutseb tihane

 Tartu politsei korrapidajatel on paarimeheks tihane, kes ka majast väljas käib. „Patrull-tihase tööks on hoida nokk pulsil, et paberimajandus oleks korras, tehnika töötaks ja korrapidajatel säiliks töises tempos hea tuju. Kui töö on tehtud, hüppab patrull-tihane avariiväljapääsu juurde ja säutsub seal seni, kui mõni politseinik talle ukse avab,“ kirjutas Lõuna prefektuur oma Facebooki lehel. Kui lõõgastavad lennuringid tehtud, naaseb tihane taas õhutusava kaudu politseinike juurde asjatama.

Konn on kaasosaline surmajuhtumis 

Eestis on viimastel aastatel kogunud populaarsust konnamürgiseansid, mille korraldajad lubavad teadvuse avardumist ja isiklikele probleemidele kõiksuse abil lahenduse leidmist. Tegelikkuses võib oksendamise, kõhulahtisuse, südamepekslemisega kulgeva seansi käigus ka surra, nagu juhtus tänavu väidetavalt konnamürgiusku pöördunud eesti mehega – ERRi teatel ehitaja 54aastase Matiga. 

Putku pannud lammas saadi müügiesinduse ees kätte

Silberauto Rakvere müügisalongi eest püüti detsembris kinni lambatall, kes Virumaa Teataja andmeil oli  koos vähemalt ühe liigikaaslasega augustis Veltsis huntide hirmutatud karjast minema jooksnud ja siiamaani ümbruskonnas seigelnud. 

Karu sõi tühjaks 11 mesipuud

Pärnumaal Tori vallas Soomaal lõhkus maias karu ja limpsis puhtaks 11 mesitaru. „Tegemist on  nooremapoolse karuga kes enne talveuinakut Riisa külas aega parajaks teeb. Uue kliendi üle on ju muidugi hea meel, aga arve jättis maksmata,“ kirjutas Ritsu turismitalu perepoeg ja osaühingu Soomaa Mesi juht Kauri Sosi Facebookis.

Karu lõhkus laiali 11 mesitaru. Foto: Kauri Sosi

Linnamesilased elavad garaažikatusel

Tallinnas on linnamesinikke terve tosin. Näiteks Erki mesila on Endla tänaval kortermaja õuel garaažikatusel.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee