Eesti uudised

AASTA 2018 HEATEOD: päästetud elud ja imelised annetused 

Ohtuleht.ee, 30. detsember 2018 20:38
Foto: pixabay.com
Õhtuleht võtab kokku 2018. aasta heateod!

Haruldaste haigustega laste raviks koguti tuhandeid

ETV heategevusprogramm „Jõulutunnel“ kogus  annetusi haruldaste haigustega laste raviks, summa lähenes 300 000 eurole. „Jõulutunneli“ partneri, Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi abisaajate hulgas on ka lapsi, kes põevad haigusi, mida esineb vaid ühel inimesel miljonist. 

TV3 heategevussaade „Inglite aeg“ kogus 301 165 eurot, mis läheb jagamisele viie saates osalenud abivajaja vahel.

Samal teemal

Abivajajateks olid haruldase geenirikkega 10aastane Kaspar, seljaajukasvajaga 4aastane Johannes, 12aastane lihashaigusega Krislin, 3aastane haruldase geenirikkega Kea ja tulekahjus maja kaotanud Taivo pere. 

Koolipoiss päästis tüdruku elu

Keilas juhtus õnneliku lõpuga lugu: koolipoiss päästis liikluses ohtu sattunud pisitüdruku. Sotsiaalmeediasse postitatud loo abil leidis tüdruku ema heategija üles ning sai teda isiklikult tänada. Ema kirjeldas, kuidas ta oli kahe lapsega Pargi tänava mänguväljakul ja valmistus koju minema. „Kolmeaastane sõitis rattal ja mina läksin väiksema lapse ja koeraga järel. Kolmeaastane sattus oma rattasõiduga väga hoogu ja kuna hetkel on tal „mina ise“ faas, ei kuulnud/kuulanud ta minu käsku seisma jääda ja vuras ülekäigu poole. Kuna liikus oli ka parajalt tihe, hakkasin tõsiselt muretsema ja last hüüdma, kuid minu väike uljaspea ei teinud välja,“ seletas ema. Õnneks oskas ohtlikku olukorda hinnata noor koolipoiss, kes peatas ratta ja hoidis last kinni, kuni lapsevanem järele jõudis.

Jõuluime! Kalamaja grafitimeister tegi seina ise puhtaks

Päev pärast Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse maja seina sodimist tegi linnaosavanem Raimond Kaljulaid üleskutse, et sodija võiks tulla ja tekitatud segaduse ära koristada. Ja oh imet! Tegelane ilmuski välja ja tegi seina puhtaks. „Meil on kindlustus küll olemas, aga nüüd meil kahju ei olegi,“ ütleb linnaosa pressiesindaja Maksim Rogalski. „Tegija jäi valvekaamera ette ja andsime asja politseisse, aga asi lahenes hoopis lihtsamalt.“ Noormees palus linnaametnikelt vabandust ja tellis oma raha eest survepesu. Kohad, mida päris puhtaks ei saanud, värvis kunstnik aga üle.

Foto: Põhja-Tallinna linnaosavalitsus
Foto: Põhja-Tallinna linnaosavalitsus

Laps annetas mänguasjaraha varjupaigale: 7aastane Revilo Tetto otsustas oma mänguasjad maha müüa, et selle eest saadud rahaga toetada kodutuid loomi. Poiss pani mänguasjad Karja Basaari müügile. Teenitud 65,50 eurot annetas ta Läänemaa loomade varjupaigale, kirjutas Lääne Elu.

4800 eurot annetusi kogus vähiravifond „Kingitud elu“ Vanemuise kontserttuuril Memory publikult.

2528 inimest loovutas sel suvel verd Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse, Tartu ülikooli kliinikumi verekeskuse ja Pärnu haigla veretalituse doonoritelkides. Delfi teatel annetasid nad kokku üle 1137 liitri verd. Doonorite hulka lisandus 422 esmadoonorit.

Samal teemal

14.10.2019
Heategevussaade „Inglite aeg“ palub teada anda hädasolijatest, keda aidata
31.12.2018
FOTOUUDIS: Vähifondi juht kogus aasta viimasel päeval vaid mõne tunniga annetuskasti täis