Jõulud

Eestlaste disainitud kuusk valiti Londoni kesklinna ehtima 

Ohtuleht.ee, 29. detsember 2018, 12:27
Eesti ettevõttes Adam BD disainitud ja toodetud 10-meetrine tulesäras kuusk ehib sellel aastal Londonis Tower Bridge’i juures olevat väljakut. Foto: pressimaterjal
Eesti ettevõttes Adam BD disainitud ja toodetud 10-meetrine tulesäras kuusk ehib sellel aastal Londonis Tower Bridge’i juures olevat väljakut. Väljak on tuntud iga-aastaste omanäoliste jõuluvalguse installatsioonide poolest ning eestlaste valmistatud kuusk köitis brittide tähelepanu ülemaailmsel jõulumessil Frankfurdis erilise looduslähedase disainiga. Enamus Eesti avaliku ruumi jõulukaunistusi toodetakse samas ettevõttes ja sama kuuse väiksemaid versioone võib näha näiteks Stockmanni fassaadil ja mujal.

„Päris puuga sarnane kuusk hakkas klientidele silma oma õnnestunud vormi ja erilise tehnoloogia poolest. Tahtsime tuua looduslikku tunnetust linnaruumi ja inspiratsiooni allikaks sai sügavas Põhjamaa metsas kargelt helkiv härmatisega kaetud majesteetlik kuusk. Kuigi puu on kokku pandud 2D moodulitest, tekitab see täiusliku 3D efekti,“ räägib kuuse disaininud Kristiina Karjus.

Sarnased kuused ehivad ka Londoni tuntud ärilinnaosa Canary Wharf, kus 22 puust moodustub jõulumets. Metsa panevad elama justkui virmaliste peegeldust meenutavad värvilised valgusvood. Eestlaste valmistatud jõuluinstallatsioon jääb keskseks kaunistuseks ka seal jaanuarikuus peetaval populaarsel valgusfestivalil.

„Kuulsaid jõulupuid oleme ka varem ehtinud, näiteks kaunistasime mõned aastad tagasi  St. Peterburi tähtsaima jõulupuu,“ rääkis Adam BD juht Ivari Roosileht. 

„Eesti inimesed on Adami käekirjaga ammu tuttavad, viimase aasta suurprojekt oli näiteks Eesti, Läti ja Leedu iseseisvuse 100. aastapäeva tähistamiseks loodud mahukad disainlahendused, aga ka LED valguse abil kujundatud Vabaduse väljaku valguspostid ja Manta maja fassaad,“ lisas Roosileht.

18. tegutsemisaasta jooksul on ettevõte kasvanud valdkonna turuliidriks Baltikumis ning jõulukaunistusi ja valguslahendusi eksporditakse üle maailma, muu hulgas Soome ja Rootsi, aga ka Saksamaale, Suurbritanniasse, Norrasse, Itaaliasse, Šveitsi, Venemaale, Ukrainasse, Rumeeniasse, Uus Meremaale, Dubaisse ja mujale. Eestlaste kaunistatud on näiteks Helsingi Vantaa Lennujaam, Rootsis Ronneby vanalinn, Säleni suusakuurort ja Stockholmi IKEA, Kaunase linnus Leedus ja palju muud. Ettevõttel on 4000 ruutmeetrine tootmishoone Eestis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee