Eesti uudised

Suri Eesti esimene siirdkopsudega laps 

Toimetas Liina Hallik, 28. detsember 2018, 21:03
Valter 2017. aasta veebruarisFoto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees
2017. aasta veebruars näitas "Ringvaade" lugu 15-aastasest Valterist - esimesest lapsest Eestis, kellele siirdati uued kopsud. Valter põdes tsüstilist fibroosi ehk hingamiselundeid ja seedesüsteemi haaravat ainevahetushaigust. Pärast operatsiooni paranes Valter üle ootuste hästi. Ta sai taas sporti teha ja täiel rinnal elu nautida. Kahjuks kaasnevad iga operatsiooniga ka riskid. Valter sai uute kopsudega elada alla kahe aasta. 

Janno Puusepa Fond postitas täna Facebooki kurva uudise. "Valter on siitilmast lahkunud. Loodetavasti kuhugi, kus on parem," seisab postituses. Valter soovis õppida juristiks, näitlejaks või arstiks, oli vapper võitleja ja meile kõigile eeskujuks. Temal ja ta vanematel oli julgus võtta ette riskantne samm ning siirdada lapsele uued kopsud. Valter sai hingata. Hingata niimoodi, et ta ei pidanud selle peale mõtlema. 

Valter taastus pärast operatsiooni hästi. Kõik rõõmustasid. Paraku ei kestnud see kaua, sest nagu ikka selliste asjadega kaasnevad omad riskid ja kahjuks tekkisid komplikatsioonid. Tulemus oli tänane kurb uudis. 

"Ma loodan, et kus iganes nüüd oled, Valter, ei pea Sa iga hingetõmbe eest võitlema. Meie siin jääme Sind mäletama kui ühte tavalist poissi, kes tahtis lihtsalt hingata."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee