Jõulud

Kas vana kuuris seisnud ilutulestikku tohib lasta? 

Laura Liinat, 28. detsember 2018, 11:12
Enne ilutulestiku laskmist veendu, et see oleks turvaline.Foto: Luke Palmer, Unsplash
Teinekord tuleb kuuri või garaaži koristades ilmsiks kasutamata ja teadmata ajast pärit ilutulestikukomplekte. Kas pürotehnika võib aeguda või kuidas olla kindel, et selle kasutamine on ohutu, vastab Eduard Tani, Arnika ilutulestiku keskuse juhataja.

 

Samal teemal

Pürotehnikal ei ole aegumistähtaega, kui seda on hoitud kuivas kohas. Isegi 50 aastat vana püssirohi plahvatab samamoodi kui uus. Kindlasti tuleb aga järgida ohutusnõudeid.
Üldine soovitus on, et teadmata ajast pärit ilutulestikku tuleb kasutada teistest objektidest umbes 50 meetrit eemal. Sõltuvalt tootest tuleb enamik pürotehnikat ka toestada või kinnitada. Samuti ei tohi süütamise ajal toote kohale kummarduda ja laskmisel on soovituslik kasutada kaitseprille.
Tavaliselt on ilutulestiku pakil kirjas kasutusjuhend ja tegutseda tuleb vastavalt sellele. Kui toode siiski ei toiminud, aseta see ööpäevaks vette ning seejärel võid pürotehnika prügikasti visata. Kui siiski kahtled, kuidas pürotehnikat kasutada, on parem see pauk tegemata jätta – ehkupeale katsetatud asjad tekitavad alati pigem pahandust!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee